назад

Як захиститися від торгівлі людьми, говорили з учнями Гаврилівського ліцею

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ столітті для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують, отримують прибуток через контроль та використання інших людей.

Так 21 жовтня, з нагоди відзначення Європейського Дня боротьби з торгівлею людьми, на базі Гаврилівської центральної бібліотеки фахівчиня Надвірнянського бюро правової допомоги Івано-Франківського місцевого центру з надання БВПД Людмила Туєшин провела бесіду із учнями 11-класу Гаврилівського ліцею Переріслянської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області на тему «Торгівля людьми: як захистити себе».

Під час зустрічі зі школярами обговорили найпоширеніші міфи та стереотипи, пов’язані з торгівлею людьми, а також найбільш вразливі категорій людей, які можуть постраждати. Потерпілими цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм. Причини, з яких люди потрапляють до рабства – низький рівень життя, бажання заробити, а також нездатність адекватно оцінити пропозиції роботи від прихованих «работорговців».

У своєму виступі фахівчиня також зазначила, що торгівля людьми може проявлятися у різних формах, а саме:

  • трудова експлуатація;
  • сексуальна експлуатація, використання у проституції та порнобізнесі;
  • примусове жебрацтво;
  • примусове втягнення у злочинну діяльність та збройні конфлікти;
  • торгівля людьми з метою вилучення органів, примусового сурогатного материнства тощо.

«Особи, які вирішили «пошукати щастя» за кордоном, мають обов’язково вивчити алгоритм дій для безпечного виїзду в інші країни та знати, як можна відстояти свої права, перебуваючи далеко від дому», – зазначила юристка системи безоплатної правової допомоги.

Після заходу усі присутні отримали пам`ятки у вигляді інформаційних буклетів з даної тематики та контактами Надвірнянського бюро правової допомоги.