назад

Як запобігти торгівлі людьми – обговорення на Старокостянтинівщині

Торгівля людьми – проблема, яка існує в усьому світі і зокрема в Україні. Проте рівень обізнаності суспільства стосовно ризиків потрапляння в ситуацію, пов’язану з торгівлею людьми, та можливості отримати допомогу постраждалими особами – невисокий. Саме про це говорили 30 липня під час круглого столу, присвяченого Всесвітньому дню боротьби з торгівлею людьми.

Щороку 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році, щоб поінформувати громадськість про цю глобальну проблему і привернути увагу до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Онлайн-зустріч організували фахівчині Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. До участі в обговоренні  запросили представників управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради, міськрайонної  філії Хмельницького обласного  центру зайнятості та міськрайонного сектору філії ДУ «Центр  пробації» у Хмельницькій області.

«Проблема торгівлі людьми надзвичайно актуальна, адже це один із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини. Будь-яка особа може стати жертвою торгівлі людьми, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Крім того, дуже важливою є співпраця громадських організацій і державних установ щодо реінтеграції осіб, постраждалих від торгівлі людьми», – зазначила юристка місцевого центру Оксана Балясна, розпочинаючи захід.

Як повідомила фахівчиня управління соціального захисту населення виконкому Леся Заграюк, з 2000 року в Хмельницькій області статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, отримали 29 громадян.

Торгівля людьми – це здійснювані з метою експлуатації вербування, переміщення, передача, переховування або одержання людини. Статтею 149 Кримінального кодексу України передбачено, що торгівля людиною, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням примусу, викрадення, обману, шантажу, матеріальної чи іншої залежності потерпілого, його уразливого стану або підкупу третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання згоди на його експлуатацію, караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Під час засідання йшлося також про процедуру встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, права осіб, яким встановлено відповідний статус, відповідальність за здійснення торгівлі людьми.

Підбиваючи підсумки зустрічі, учасники погодились, що, незважаючи на всі зусилля, направлені державою на подолання проблеми торгівлі людьми, найбільш ефективним механізмом протидії є і буде правова обізнаність громадян у питаннях, пов’язаних з працевлаштуванням та захистом своїх прав в Україні.

«Особи, які вирішили пошукати щастя за кордоном, мають обов’язково вивчити алгоритм дій для безпечного виїзду в інші країни та знати, як можна відстояти свої права, перебуваючи далеко від дому», – наголосила Оксана Балясна.

Учасникам круглого столу нагадали, що цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103 для надання роз’яснень законодавства. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України на цей номер безкоштовні. До того ж можна телефонувати на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів – 0-800-505-501, 527 (з мобільного); до Міністерства закордонних справ України – (044) 238 16 57.