назад

Як зробити кіберпростір безпечнішим, розповіли школярам

Цифрове середовище оточує нас, без гаджетів, програм і застосунків, які стають дедалі «розумнішими», соціальних мереж уже не уявляємо свого повсякдення. Однак те, що робить життя зручнішим, несе в собі й загрозу – приватності, фінансовому благополуччю, а іноді й самому життю. Як захистити, убезпечити себе, свою приватну інформацію від  шахраїв, зловмисників, які винаходять нові й нові способи ошукати громадян? Та й не тільки громадян, адже конфіденційна інформація, виток відомостей, що становлять державну або комерційну таємницю, – це пряма загроза державі.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях і Харківська гімназія № 6 організували правопросвітницький захід для учнів.

Про кібербезпеку старшокласникам 6-ї гімназії м. Харкова розповів Олексій Рвачов – старший викладач кафедри протидії кіберзлочинності Харківського національного університету внутрішніх справ. Простими словами, на яскравих прикладах він розповів, як шахраї крадуть приватні дані або обдурюють. Дав основні поради, як себе убезпечити – не викладати особисту інформацію в Інтернет, зокрема в соцмережі, уважно ставитись до придбання товарів в інтернет-магазинах або на сервісах купівлі-продажу, не піддаватися на провокаційні дзвінки або повідомлення від нібито працівників банку з пропозиціями дати інформацію про картку тощо.