назад

Яка процедура призначення допомоги при народженні дитини – консультують юристи Самбірщини

Народження дитини – одна з найважливіших подій в житті батьків, та крім емоційних моментів, супроводжується низкою питань соціального права. Про ключові аспекти допомоги при народженні дитини як соціальної послуги держави з метою створення належних умов для утримання і виховання малечі – в консультації юристів Самбірського місцевого центру.

Кому надається допомога при народженні дитини?

Допомога при народженні надається одному з батьків або опікуну, який постійно проживає разом з дитиною. Важливим моментом, який потрібно врахувати є те, що зараз за відсутності допомоги по догляду допомога при народженні виконує також роль доходів людини, які дають можливість зарахувати до страхового стажу період відпустки по догляду за дитиною до 3 років. А відповідно для того щоб цей період був зарахований до страхового стажу потрібно щоб допомога при народженні оформлялася саме на ту людину, яка бере або планує брати цю допомогу.

Куди і коли звертатися за допомогою?

Для отримання допомоги необхідно звернутися до відділу соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків (опікуна ), з яким постійно проживає дитина або місцем народження дитини.
Звернутися необхідно не пізніше 12 календарних місяців після народження дитини, інакше допомогу не призначать .
З 30 березня 2017 року також існує можливість оформити допомогу онлайн. Детальніше про цю процедуру можна знайти за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для оформлення допомоги при народженні дитини необхідно подати наступні документи :
1. Заява про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг.
2. Ксерокопія паспорта матері і батька.
3. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини (з собою мати оригінал )
4. Відкрити рахунок у банку на соціальні виплати.
5. Якщо один із батьків із іншого району, необхідна довідка з пенсійного та соціального захисту населення про те ,що не знаходиться на обліку.
Якщо на день подачі, відсутній один із переліку документів то на донесення надається місяць.

За яких умов припиняється виплата допомоги при народженні дитини?

Виплата допомоги при народженні дитини припиняється у разі:
– позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
– відмови отримувача допомоги від виховання дитини;
– нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
– відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
– тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;
– припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень;
– перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
– усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;
– смерті дитини;
– смерті отримувача допомоги;
– виникнення інших обставин.
Виплата допомоги також припиняється у випадку, коли батьки дитини разом з дитиною виїхали за кордон, оскільки органи праці та соціального захисту населення в такому разі не матимуть можливості підтвердити факт забезпечення батьками належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини.
Зазначена виплата припиняється на підставі подання державного соціального інспектора, управління у справах дітей, орган опіки та піклування тощо. Проте виплата допомоги відновлюється у разі, коли особа, яка фактично здійснює догляд за дитиною, звернулася з письмовою заявою протягом шести місяців з дня припинення виплати допомоги.

Який розмір допомоги при народженні дитини?

Допомога при народженні виплачується у розмірі, який не буде залежати від того , яка по рахунку дитина у сім’ї – перша , друга , третя . Допомога при народженні дитини призначається розмірі 41 280 гривень .Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10 320 гривень ,решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами (860 грн. на місяць) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.