назад

Які дії колекторів слід вважати неправомірними та які права вони мають відносно боржників обговорили в Олександрії

Все частіше у громадян виникають запитання з приводу того: хто такі колектори та якими правами вони наділені. Чи мають вони право вимагати з боржника повернення боргу та які для цього є законні підстави? І найголовніше – який алгоритм дій у випадку, коли телефонують колектори та вимагають повернення боргу?
На ці та ряд інших запитань громадяни отримали відповіді в Олександрійському місцевому центрі з надання БВПД під час правопросвітницького заходу.

«Колекторські компанії – це фінансові установи, створені та зареєстровані в порядку, встановленому законом. Професійна діяльність таких компаній спрямована на різні способи повернення  боргів, що супроводжується неприємними етапами збору інформації, переговорів, погроз, а інколи і здійсненням психологічного тиску на боржника. Діяльність колекторів можна пояснити в ланцюзі взаємодії, як «кредитор-банк», далі «колектор» та «боржник». Варто зауважити, що в Україні діяльність колекторів не врегульована, але разом з тим, вона прямо не заборонена законом», – пояснив Павло Слободянюк, фахівець Олександрійського місцевого центру з надання БВПД.

«Для визначення законності вимог, які висувають колектори, варто витребувати у них ряд відповідних документів. Наприклад: договір, що укладається між колекторською компанією та кредитором та документи, які підтверджують передачу боргів клієнтів колекторській фірмі. Відсутність таких документів дає підстави вважати, що вимоги колекторів щодо повернення боргу є неправомірними та мова йде про «вимагання», за вчинення якого передбачено кримінальну відповідальність», – підкреслила Валерія Джевага, фахівчиня Олександрійського місцевого центру з надання БВПД.

Крім того, варто пам’ятати, що свої права можна захистити:

– в судовому порядку,

– звернутися до правоохоронних органів із заявою про вимагання,

– до будь якого місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або бюро правової допомоги.