назад

Юристи Старокостянтинівського місцевого центру консультували суб’єктів пробації

У Теофіполі, Старокостянтинові та Красилові юристи місцевого центру надавали правові консультації та роз’яснення особам, що перебувають на обліку в секторах пробації.

Суб’єкти пробації, або ж засуджені особи, щодо яких за рішенням суду та відповідно до закону застосовуються наглядові, соціально-виховні заходи, а також обвинувачені, щодо яких органом пробації готується досудова доповідь, належать до категорій осіб, що відповідно до українського законодавства мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Водночас ці люди зазвичай гостро потребують первинної правової допомоги – консультацій, роз’яснень. Щоб забезпечити суб’єктам пробації доступ до фахової правничої допомоги, юристи Старокостянтинівського місцевого центру з надання правової допомоги систематично організовують роботу консультпунктів на базі Старокостянтинівського міськрайонного, Красилівського та Теофіпольського районних секторів філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області.

Днями таке консультування відбулося у Теофіполі. Окрім індивідуальних роз’яснень із сімейного та трудового права, для суб’єктів пробації провели інформаційний семінар на тему: «Протидія домашньому насильству».

«Домашнє насильство – це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного характеру по відношенню до людини, якщо вони порушують її права і свободи, наносять моральну шкоду, фізичну чи економічну», – пояснила юристка Теофіпольського бюро правової допомоги Мирослава Майдан.

Ще один семінар для зазначеної категорії осіб провела заступниця директора Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марина Цісар у Старокостянтинові. Через карантинні обмеження зустріч відбулася під відкритим небом. Юридичні поради з питань трудового та цивільного права отримали четверо осіб. А відтак поговорили про те, як уникнути проблем при працевлаштуванні: Марина Цісар розповіла суб’єктам пробації про порядок укладення трудового договору та про гарантії, які виникають у особи при укладанні такого договору.

У Красилові громадян, які перебувать на обліку в районному секторі пробації, консультували фахівці бюро правової допомоги Тетяна Мельничук та Валентин Галюк. До юристів зверталися щодо проблем із цивільного, сімейного та адміністративного права.