назад

Юристи Сумщини: правова освіта молоді – важливий крок відповідального майбутнього

Молоді, енергійні, сповнені надій, здається, що все знають. Але поспішаючи скоріше стати дорослими, слід уважно познайомитися зі своїми правами. Та пам’ятати, що кожен новий день наближає  до дорослості і все ближче відчувається межа відповідальності за свої вчинки.

Як говорити з дітьми про права людини так, щоб це була не просто мова закону, а жива дія. Про розуміння важливості належних прав знають юристи системи БПД Сумщини. Одним із напрямів роботи фахівців Сумського місцевого центру з надання БВПД є проведення правопросвітницьких заходів для підліткової аудиторії. У регіоні систематично  проводяться уроки та різного роду тренінги для учнів та студентства.

Під час правових уроків чи то тренінгів спільно з молоддю юристи розбирають  ключові права та свободи, такі як право на життя, право на охорону здоров’я, право на освіту, право на економічну свободу, право на підприємницьку діяльність, право на захист тощо.

І учні, і студенти знайомляться з інформацією: як звернутися до центрів безоплатної правової допомоги чи бюро, як реалізувати право дитини на  вторинну правову допомогу. Також  ознайомлюються з проєктами системи БПД у сфері захисту прав дитини.

«Важливо, щоб кожна дитина відчувала себе захищеною, знала про способи захисту своїх прав, які права належать їй від народження та в міру зростання. Такими є координати правопросвітницького напрямку з дитячою аудиторією», – зазначає директорка Сумського місцевого центру Валентина Трошечко.

Фахівці Сумського місцевого центру з надання БВПД проводять правопросвітницькі активності для школярів міста Суми, студентства та активної молоді. Правники доклали максимум зусиль аби сучасна молодь була поінформована щодо своїх прав, можливостей та обов’язків.

Зокрема, юристки Білопільського бюро активно співпрацюють з навчальними закладами – Білопільська НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ №4, Білопільська ЗЗСО І – ІІІ ступенів №5 імені А.С. Макаренка, Білопільське вище професійне училище. Фахівчині спільно з учнями на прикладах розбирають види юридичної відповідальності. А також правники розповідають дітям про правила безпечного працевлаштування, механізми правової допомоги в кризових ситуаціях, розвивають правову ерудицію та формують почуття відповідальності за свої вчинки.

У Путивльському мистецькому ліцеї учні з нетерпінням чекають на чергову зустріч з юристкою Путивльського бюро Тетяною Сєліною. Під час правових уроків піднімаються актуальні теми – протидія булінгу та кібербулінгу, відповідальність у юному віці, правові можливості, право на безоплатну правову допомогу.

Дітей, які долучаються до правових уроків, правники системи БПД, вчать приймати виважені рішення, сприймати свободу вибору та пізнавати  соціальну відповідальність.

Викликати зацікавленість, запалити вогник в поглядах, завдяки грі вивчити головні правила правомірного життя, навчитися правилам поведінки та взаємоповаги, командно позмагатися, долучитися до вікторин, які проводяться безоплатною правовою допомогою – максимально творчо до роботи з дітьми підходять юристи Сумського місцевого центру. «Важниця правова», «Anti Trafficing 2», «Ліза та її друзі подорожують світом», «Правовий гороскоп», «Асоціація», «Подорож на іншу планету» – різноманітна правова ігротека, адаптована під певну вікову аудиторію. Вона сприяє дослідженню прав та обов’язків через гру, вчить бути почутими та попередити правові помилки у майбутньому.

«Знання своїх прав є життєво необхідним. Ви завжди маєте право вибору, ви точно знаєте, що ваші права прописані та гарантовані законами. Варто знати свої права та відстоювати їх у разі потреби», – наголошує юристка Сумського місцевого центру Олена Бондар.

Сучасні діти мобільні, сміливі, інформовані, мультизадачні, тож спеціалісти адаптуються під «світ» нового покоління. А правопросвітницькі заходи юристи Сумщини  проводять та розробляють так, щоб максимально занурити молодь в інтерактивну площину права.