назад

Юристи системи БПД Кіровоградщини поглиблювали знання щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб

Про практичні аспекти реалізації внутрішньо переміщеними особами окремих прав  йшлося під час семінару-практикуму для фахівців системи безоплатної правової допомоги Кіровоградщини.

Захід організований Громадською організацією «Десяте квітня» спільно з Регіональним центром безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області.

Семінар-практикум відкрив та побажав плідної роботи учасникам Леонід Кропліс, директор центру.

На початку семінару Володимир Кудря, юрист ГО «Десяте квітня» презентував дослідження стану доступу до правосуддя мешканців тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим.

«Мешканці, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя стикаються зі значними складнощами в доступі до правосуддя в судах. Головною причиною цього є віддаленість суддів міста Києва та по’вязані з цим видатки (транспортні, на проживання)», – повідомив Володимир Кудря.

Під час семінару Тетяна Ромаданова, юристка ГО «Десяте квітня» детально зупинилася на практичних аспектах реалізації внутрішньо переміщеними особами прав щодо відновлення втраченого судового та виконавчого провадження, прийняття спадщини, розірвання шлюбу, коли один з подружжя знаходиться на тимчасово окупованій території.

Для відновлення втраченого виконавчого провадження потрібно вчинити такі дії:

  • Звернутися до відділу державної виконавчої служби, в якому знаходилось на виконанні виконавче провадження з листом щодо стану провадження. Ця відповідь буде підставою для звернення до суду з заявою про відновлення судового провадження.
  • Звернутися до суду із заявою про відновлення втраченого судового провадження, відповідно до підсудності, встановленої розпорядженням Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 02.09.2014 №2710/38-14 «Про визначення територіальної підсудності справ».
  • Звернутися до суду із заявою про видачу дубліката виконавчого листа. Заява про видачу дубліката розглядається в судовому засіданні з викликом сторін і заінтересованих осіб. Їхня неявка не є перешкодою для вирішення питання про видачу дубліката. За видачу дубліката сплачується судовий збір у розмірі 0,03 мінімальної заробітної плати.
  • Отриманий дублікат виконавчого листа направляється поштою на адресу чи надається особисто до відділу державної виконавчої служби. До дублікату обов’язково необхідно додати заяву про відновлення виконавчого провадження.

Державний виконавець не пізніше наступного робочого дня з моменту надходження до нього дубліката виконавчого документа виносить постанову про відновлення втраченого (знищеного) виконавчого провадження, копія даної постанови не пізніше наступного дня надсилається до органу, який видав виконавчий документ та сторонам виконавчого провадження.

Для відновлення виконавчого провадження чи його матеріалів державний виконавець використовує відомості автоматизованої системи виконавчого провадження про винесені постанови та інші документи виконавчого провадження, інформацію та документи, одержані ним, у тому числі від сторін виконавчого провадження.

Володимир Кудря, юрист ГО «Десяте квітня» роз’яснив алгоритм виплати грошової компенсації постраждали, житлові будинки (квартири) яких зруйновані внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру.