назад
06.07.20

Юристи системи БПД консультують постраждалих від повені громадян

Юристи системи безоплатної правової допомоги надають юридичні консультації та роз’яснення громадянам, які постраждали від повені у західних регіонах України. Про допомогу від держави, співпрацю центрів та бюро правової допомоги з органами місцевого самоврядування – йшлося під час робочого візиту на Івано-Франківщину заступниці Міністра юстиції Валерії Коломієць.

Повінь в Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській, Тернопільській та Львівській областях стала однією з найбільших в Україні за останні десятиріччя.

«Органи державної влади мають об’єднатися , аби допомогти тим, хто постраждав внаслідок повені. Ми розуміємо, що найбільше навантаження нині на місцеву владу, органи місцевого самоврядування, але у свою чергу теж прагнемо допомогти. Зокрема, центри безоплатної правової допомоги надаватимуть постраждалим консультації щодо того, на яку компенсацію від держави вони можуть розраховувати, які для цього потрібні документи, куди звертатися та щодо інших правових питань», – зазначила Валерія Коломієць.

Загалом від повені наприкінці червня постраждали понад 14 тисяч домогосподарств: затоплені підвали, присадибні ділянки та будинки, дороги, мости та сільгоспугіддя. Наразі остаточні збитки в постраждалих областях ще підраховують.

«На сьогодні до центрів з надання БВПД в Івано-Франківській області вже зверталися люди з питань відшкодування шкоди, завданої внаслідок повені. Таких звернень вже близько десяти. Наші юристи надали цим особам кваліфіковану правову допомогу, проінформували які документи потрібно зібрати для звернення щодо відшкодування шкоди. Ми підтримуємо контакти з органами місцевого самоврядування, щоб більш детально роз’яснити людям, які документи потрібно подавати та яка шкода підлягає відшкодуванню», – розповів  директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області Михайло Євчук.

Фахівці системи БПД поширили у соціальних мережах та ЗМІ контактну інформацію для отримання правової допомоги у дистанційному режимі громадянам, які постраждали від стихійного лиха. Розповсюджено також інформацію «Алгоритм дій щодо компенсації збитків» (зі зразками документів).

Заплановано роботу виїзних пунктів консультування у громадах, які постраждали внаслідок затоплення. Зокрема, на території юрисдикції Коломийського та Калуського місцевих центрів з надання БВПД та у Назавизівській сільській раді з метою надання безоплатної правової допомоги громадянам.

З будь-яких юридичних питань, пов’язаних зі збитками, завданими стихійним лихом, можна звертатися до системи безоплатної правової допомоги.

➡️ За цим телефоном можна подзвонити і проконсультуватися: 📞 0 800 213 103

➡️ Юридичні адреси місцевих центрів та бюро, де вам безпосередньо нададуть юридичну допомогу: https://www.legalaid.gov.ua/tsentry/

➡️ Можна написати правове запитання у месенджер Фейсбук-сторінки системи безоплатної правової допомоги: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid

➡️ Якщо ви користуєтеся Телеграмом, можна написати у приватний чат системи БПД: https://t.me/LegalAidUkraineBot