назад

Юристи системи БПД – завжди на зв’язку з громадянами

На час карантину основними засобами для спілкування юристів правової допомоги з громадянами стали мобільний зв’язок, електронна пошта, чати та соціальні мережі. С послабленням карантинних заходів найперше, що зробили наші фахівці – почали здійснювати виїзди у невеличкі містечка та селища Дніпропетровщини, де на юридичну допомогу зачекалися сотні  громадян.

Так, днями спільно з Покровською міською благодійною організацію «Вікторія»,  спеціалістами Нікопольського місцевого центру було проведено тренінг для жінок на тему «Запобігання та протидія домашньому насильству». Слід зазначити, що тема домашнього насильства стала ще більш актуальною з початком карантину. Ізоляція спровокували сплеск домашнього насильства, при чому не лише в Україні, а і в усьому світі. Так, за даними громадської організації «Ла Страда-Україна», лише в перший місяць карантину кількість звернень щодо домашнього насильства зросла майже вдвічі, порівняно з попередніми місяцями. Саме тому юристи правової допомоги від держави вкотре вирішили повернутися до теми домашнього насильства та роз’яснити, як йому протидіяти.

У полі зору фахівців також залишається тема прав власників землі. Такий виїзний прийом для мешканців сільської місцевості пройшов у селище Лозуватка. Громадяни мали можливість звернутись за безоплатною правовою допомогою, отримати юридичні консультації та, за потреби, звернутись щодо отримання вторинної правової допомоги.

На П’ятихатщині начальниця місцевого бюро правової допомоги Тетяна Федан провела зустріч у державній службі зайнятості, де розповіла про мобільний додаток “Безоплатна правова допомога”, який надає можливості швидкого та зручного направлення звернень та доступу до правової інформації. Застосунок “Безоплатна правова допомога” – правовий порадник у смартфоні, який може стати в пригоді у багатьох випадках. До речі, щоб завантажити з App Store або Google Play цей додаток на свій телефон потрібно лише ввести у пошуку програми “Безоплатна правова допомога”.

Юрист Павлоградського місцевого центру з надання БВПД Сергій Соколов відвідав Юрївський районний сектор центру пробації. Важливим етапом зустрічі стало узгодження подальших кроків щодо оптимізації надання правової допомоги для клієнтів служби.

Важливо забезпечити права, свободи і законні інтереси засуджених, які користуються всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, визначених Законами України, Кримінально-виконавчим кодексом України і вироком суду, – підкреслив представник центру.

Щодня юристи правової допомоги від держави залишаються на невидимому фронті захисту прав наших громадян та надання їм юридичної допомоги. Результатом такої кропіткої праці є численні виграні справи, прецеденти у судовій практиці та вдячність громадян, які не просто відстояли свої законні права, а і повірили в те, що справедливість є.