назад

З депутатами обласної ради говорили про правову освіту Полтавщини

19 лютого під головуванням Лариси Босенко відбулося засідання постійної комісії Полтавської обласної ради з питань бюджету та управління майном.

Комісія проаналізувала виконання ряду обласних програм: Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року; Програми енергоефективності Полтавської області на 2018 ‒ 2020 роки; регіональної Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню на 2017 – 2020 роки; обласної програми «Бюджет участі Полтавської області на 2017 ‒ 2020 роки та ін.

Одним із питанням, яке було на порядку денному – виконання Програми правової освіти області на 2016-2020  та розгляд проекту Програми правової освіти населення на 2021-2025 роки.

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  у полтавській області  Олександр Черчатий поінформував депутатів обласної ради про те, як реалізовувалися основні заходи Програми у 2016-2020 роках   та повідомив про   основні заходи, які передбачені новим проєктом Програми.

«Новації та прогресивні реформи в Україні потребують роз’яснень їх напрямів та суті, пояснення основних термінів, ознайомлення громадськості з новими нормативно-правовими актами та механізмами захисту своїх прав і свобод. Держава створила систему безоплатної правової допомоги, яка захищає вразливі верстви населення, але потребує підтримки органів місцевого самоврядування по інформуванню населення про її можливості та механізми захисту. Правопросвітництво є одним із основних напрямків її діяльності», – зазначив директор Регіонального центру під час виступу.

За його словами метою Програми  правової освіти області є створення належних умов для підвищення загального рівня правової культури та вдосконалення системи правової освіти населення області, набуття громадянами необхідного рівня правових знань, знання своїх прав та свобод і механізмів їх захисту.

Проєктом Програми передбачено проведення правопросвітницьких заходів,   розроблення методичних та інформаційних матеріалів правового характеру, розміщення соціальної реклами правового характеру, здійснення виступів у ЗМІ на правову тематику,  випуск юридично-просвітницької газети «Правовий вісник».

За результатами заслуханих доповідей депутати схвалили звіт про виконання Програми правової освіти населення області на 2016-2020 роки та проєкт Програми правової освіти населення Полтавської області на 2021 – 2025 роки.

У засіданні взяли участь голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, заступник голови обласної ради Олексій Чепурко, заступники голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко, Євген Греков, депутати обласної ради: Ігор Процай, Олександр Ващенко, Оксана Винниченко, Володимир Куцовол, Фахраддін Мухтаров, Андрій Удовиченко, Людмила Корнієнко, Олег Дядик, Ольга Величко, Максим Середа, Олексій Матюшенко, заступник керівника апарату – керуючий справами обласної ради Тетяна Паутова, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, обласної ради, обласних комунальних підприємств, журналісти.