назад

З молодими кам’янчанами спілкувалися на юридичні теми

Кам’янець-Подільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги долучився до профорієнтаційного заходу «Успішна молодь – успішна громада», який організували міський та районний підрозділи Державної служби зайнятості у Кам’янці-Подільському.

Програма заходу, що відбувався 22 вересня у сквері «Гунські криниці», передбачала профорієнтаційні ігри, конкурси, дискусії, тестування учнів щодо вибору професії, мінітренінги «Як підвищити власну стресостійкість» і «Побудова кар’єри та професійний розвиток».

Юристка місцевого центру Ганна Петрик спершу працювала зі студентами навчальних закладів Кам’янця-Подільського. Утім, вирішила цього разу змінити формат заходу, адже неодноразово розповідала молоді про їхні права, способи та інструменти їх відстоювання, коли відвідувала освітні заклади міста. Натомість фахівчиня центру запропонувала студентам пригадати почуте під час попередніх зустрічей: що таке безоплатна правова допомога, яка різниця між первинною та вторинною правовою допомогою, хто має право її отримати та які послуги надає центр.

Молоді люди активно відповідали на запитання юристки, демонструючи знання, отримані під час виховних годин та інших заходів, організованих у співпраці з місцевим центром. Найбільш активним дісталися подарунки від системи безоплатної правової допомоги.

А от для учнів шкіл фахівчиня центру підготувала вікторину «Знавці права». За правильні відповіді підлітки також отримували призи.

До того ж під час заходу всі охочі могли отримати юридичні консультації, зокрема щодо започаткування власної справи та ведення бізнесу, пройти експрес-тестування на визначення схильності до підприємництва, скласти ефективне резюме. Спеціалісти розповідали про особливості користування онлайн-сервісами служби зайнятості, сайтами з пошуку роботи, онлайн-платформами для навчання та саморозвитку та надавали інформацію про місцеві заклади професійно-технічної та вищої освіти.