назад

З початку року на Львівщині понад 700 звернень до системи БПД від жертв домашнього насильства

Домашнє насильство – важлива соціальна проблема. З початку року на Львівщині 750 осіб, що зазнавали домашнього насильства, звернулись до системи безоплатної правової допомоги. А 612 з них потребували кваліфікованої юридичної консультації. Найбільше жертв цікавило питання захищеності від кривдника, адже піти від кривдника не означає вирішити проблему загалом.

За отриманням вторинної правової допомоги, тобто вирішити питання у судовому порядку, з початку 2021 року на Львівщині звернулось 138 осіб, усім було надано адвокатів, що співпрацюють з системою безоплатної правової допомоги, а інтереси деяких осіб захищали працівники системи.

Часто людина, проти якої вчинено домашнє насилля не розуміє масштабів цього явища. Адже воно має не лише фізичний зміст, а й інші форми. Так, найчастішим проявом домашнього насилля(окрім фізичного) є психологічний тиск. Також розрізняють економічне та сексуальне насильство.

 «Вражає, що більшість осіб, які постраждали від домашнього насильства не знають куди їм звертатись за допомогою, мабуть страх за майбутнє, за дітей сковує їхню волю. Ситуація змінюється на краще у зв’язку з активною та ефективною взаємодією служб у сфері протидії домашнього насильства. Це і широкі інформаційні кампанії і точки доступу до БПД, і співпраця з притулками,”- коментує Святослав Яценко, головний юрист відділу правопросвітництва та надання БВПД Львівського місцевого центру.

З метою запобігання домашнього насильства працівники проводять активну правопросвітницьку діяльність. Так, за поточний рік фахівці системи БПД на Львівщині провели близько 50 заходів стосовно цієї тематики. Це перегляд документальних фільмів з обговоренням, лекції, семінари, а також круглі столи за участі психологів, працівників соціальних служб та поліції.

Якщо ви стали жертвою домашнього насилля куди звертатись?

  •  Телефонувати в поліцію 102.
  •  Телефонувати на «гарячу лінію» з попередження домашнього  насильства 15-47.
  •  Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103.
  •  Звернутися в центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (в регіоні свого проживання).
  •  Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0-800-500-335 або 116-123 (короткий номер із мобільного).
  • Національна дитяча “гаряча лінія”  0-800-500-225 або 116-111 (для дзвінків із мобільного).