назад

З представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини обговорили стан дотримання прав людини у Чернігівській області

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в північних областях Вікторія Пєхова та регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області Ірина Жмака відвідали Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області, де провели зустріч з керівником Регіонального центру Іриною Протченко та директором Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимиром Бобруйком.

Під час зустрічі було обговорено основні напрями співпраці інституції Уповноваженого з системою безоплатної правової допомоги, а також питання подальшої організації спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової поінформованості громадян щодо захисту своїх прав, в тому числі, покращення доступу до правової допомоги людей, які перебувають в місцях несвободи.

Працівники системи безоплатної правової допомоги регулярно забезпечують роботу консультаційних пунктів у місцях несвободи. Тільки у вересні місяці було відвідано Чернігівський пункт тимчасового перебування іноземців, Чернігівський геріатричний пансіонат, ДУ «Чернігівський слідчий ізолятор», відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Семенівського територіального центру. За допомогою відеоконференц зв’язку було надано правову допомогу засудженим, що перебувають у ДУ Новгород-Сіверська УВП№3,- зазначила Ірина Протченко.

Відбулась дискусія та обмін досвідом щодо розв’язання проблемних питань та відновлення порушених прав. Сторони домовилися про проведення спільних просвітницьких заходів, спільне реагування на певні види порушень, які виявляються при розгляді звернень громадян, у рамках реалізації Меморандуму про співпрацю між Уповноваженим ВРУ з прав людини та Координаційним центром з надання правової допомоги.

Володимир Бобруйко звернув увагу присутніх, що окрім надання правової допомоги соціально вразливим категоріям населення, працівники центру забезпечують правовий супровід осіб, щодо яких судом приймається рішення про примусове поміщення їх до психіатричного закладу.