назад

Забезпечення доступу до правосуддя для шукачів притулку та біженців обговорили за круглим столом у Чернігові

26 листопада у Чернігові для обговорення питань,  пов’язаних з забезпеченням доступу до правосуддя шукачів притулку та біженців зібрались за круглим столом представники системи безоплатної правової допомоги Чернігівщини, громадського сектору, міграційної служби, прикордонної служби, Чернігівського пункту тимчасового перебування іноземців, Чернігівської ОДА та регіональний представник Уповноваженого  ВРУ з  прав людини у Чернігівській області.

Зустріч було проведено з метою координації дій органів, уповноважених на надання правової допомоги, виявлення, ідентифікації, легалізацію перебування особи, яка у встановлений законом спосіб чи незаконно  перетнула кордон України та заявила про необхідність у отриманні статусу біженця.

Під час зустрічі заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Олеся Пирковська  звернула увагу присутніх на можливу кризову ситуацію на кордонах України з Білорусією та наголосила, що система безоплатної правової допомоги наразі вживає всіх можливих заходів для того, щоб бути готовою забезпечити надання правової допомоги особам, які перетнуть кордон у пошуках притулку.

Керівниця програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Надія Едієва висвітила завдання проекту, що реалізується організацією у регіонах України, в яких розташовані центри перебування мігрантів, розповіла про досвід організації у сфері захисту прав біженців, мігрантів та шукачів притулку, висвітила поточні зміни і новели у міграційному законодавстві. Окремо правозахисниця зупинилася на процедурі визнання особи без громадянства на підставі Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

Правозахисники, які працюють у сфері міграції та притулку, схвалюють зміни до законодавства і відмічають, що в цілому Україна наблизилась до міжнародних стандартів, проте, залишаються певні недоліки і невраховані аспекти, зокрема щодо доступу шукачів притулку і осіб без громадянства до офіційного працевлаштування і медичної допомоги. Присутні також погодились, що Довідка про звернення за захистом в Україні на сьогодні обмежує права і можливості іноземців і осіб, які не належать до громадянства жодної країни.