назад

Понад 40 тис. ветеранів війни отримали безоплатну вторинну правову допомогу, звернувшись до системи БПД з липня 2015 року. Консолідація зусиль заради покращення правового захисту ветеранів війни та членів їхніх сімей – мета меморандуму, що укладений між Міністерством у справах ветеранів, Міністерством юстиції та Координаційним центром з надання правової допомоги.

«Ветерани та учасники бойових дій – у трійці категорій, які найчастіше звертаються за безоплатною вторинною правовою допомогою до системи БПД. Тому співпраця Мінветеранів, Мін’юсту та Координаційного центру стане ще одним кроком до покращення правового захисту ветеранів війни та членів їхніх сімей», – зазначила заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць.

Найчастіше ветерани війни звертаються до системи БПД з питаннями щодо державних гарантій. Зокрема, соціального забезпечення; незаконного звільнення з місця роботи, яке залишалося на момент проходження служби; нарахування заробітної плати або компенсацій за невикористані відпустки при звільненні.

«У законодавстві відбувається багато змін, які людям треба пояснювати через призму юридичних нюансів. І краще це можуть зробити фахівці системи безоплатної правової допомоги», – переконаний заступник міністра у справах ветеранів Олексій  Ілляшенко.

У межах меморандуму проводитимуться спільні заходи щодо підвищення рівня правової поінформованості ветеранів війни щодо захисту їхніх прав, зокрема, права на безоплатну правову допомогу. Здійснюватиметься аналіз наявних проблем соціальної та правової захищеності ветеранів для того, щоб мати можливість удосконалити діючі та розробити нові механізми забезпечення захисту їхніх прав, у тому числі внесення змін до законодавства.

У планах – розроблення довідково-інформаційних матеріалів та проведення спільних правових дискусій, інформаційних та правопросвітницьких заходів, проєктів. Також будуть розроблені спільні друковані інформаційні матеріали щодо прав та соціальних гарантій ветеранів війни та членів сімей ветеранів, які розповсюджуватимуться через центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

«Регіональні та місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги вже давно співпрацюють з територіальним відділами  Мінветеранів. Тепер, з підписанням цього меморандуму, ми переходимо до системного рівня співпраці. Найближчим часом ми складемо спільний план дій і будемо за ним працювати», – зазначив в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.