назад

Захист прав засуджених Катеринівської виправної колонії – в надійних руках системи БПД!

Співпраця Сарненського МЦ з надання БВПД та Державної установи “Катеринівська виправна колонія (46)” задля захисту прав засуджених триває не один рік. Надання безоплатної правової допомоги засудженим, проведення для них правопросвітницьких заходів на актуальні теми, тематичні семінари для працівників колонії – ось далеко не повний перелік заходів, які проводяться фахівцями центру у цій установі.

Відтепер співпраця між партнерами стане ще тіснішою та ефективнішою, адже 21 жовтня, під час візиту до колонії директор центру Юлія Міхнова підписала  Угоду про співпрацю з  начальником установи – Олександром Раком.

Одними із основних напрямів співпраці стали:

  • створення належних умов для забезпечення реалізації засудженими особами їх прав та законних інтересів, зокрема права на безоплатну правову допомогу;
  • організація спільних  заходів, спрямованих на підвищення рівня правової поінформованості засуджених щодо захисту своїх прав, зокрема права на БПД, шляхом проведення семінарів, круглих столів, зустрічей та інших заходів;
  • вироблення спільних механізмів співпраці щодо обміну інформацією про засуджених, які потребують захисту їх прав та забезпечення надання БПД.

Окрім закріплення “на папері” багаторічної співпраці МЦ та КВК, в цей день в установі працював пункт доступу до безоплатної правової допомоги, під час роботи якого засуджених консультувала головний юрист відділу правопросвітництва та надання БПД Юлія Болкуневич.

Зокрема, засуджених цікавили питання порядку спадкування, оскарження рапортів щодо дисциплінарного стягнення, порядку розірвання шлюбу. Загалом 6 засуджених отримали необхідні правові консультації.

А ще фахівці центру зробили добру справу – передали  адміністрації закладу близько 250 книжок для поповнення бібліотечних фондів колонії. Літературою ділилися з власних домашніх бібліотек, як фахівці центру, так і їх друзі та родичі. Значну кількість книжок також надали надійні партнери Сарненського МЦ – Сарненська центральна бібліотека. Фахівці бібліотеки перейнялися цим питанням і навіть оголосили акцію для збору книг серед своїх читачів: “Подаруй книгу засудженому”, яка триватиме і надалі.

Так поєднують корисні і приємні справи наші юристи: допомагають засудженим і права їхні захистити, і духовно збагатитись.