назад

Засідання круглого столу “Захист прав людини та громадянина”

Круглий стіл «Проблеми реалізації і захисту прав людини в аспекті Конституції України та норм міжнародного права» за ініціативи Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва, КВНЗ «Вінницької академії неперервної освіти», Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області, Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, науковців Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, Донецького національного університету ім. В. Стуса, громадських організацій м. Вінниця.

28 червня наша держава відзначатиме  День Конституції України. Цього дня в 1996 році Верховна Рада України ухвалила новий Основний Закон – першу Конституцію незалежної української держави, яка стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства.

Конституція закріпила правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність та стала найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина.

Присутні круглого столу заслухали директорку Вінницького місцевого центру Наталію Смішну, яка розповіла про діяльність центрів з надання БВПД на Вінниччині, про режим роботи в умовах карантину, про відмінності між первинною та вторинною правовою допомогою.

В.о. директора Регіонального центру Сергій Фролов ознайомив присутніх з проєктом “Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину”.

Умовами проведення процедури відновного примирення (медіації), зокрема, є:

  1. активна участь сторін у вирішенні правового конфлікту на основі діалогу потерпілого і дитини у конфлікті з законом;
  2. залучення до процедури відновного примирення нейтрального неупередженого посередника (медіатора), який допомагає сторонам досягти порозуміння, налагодити та проводити переговори;
  3. добровільна згода потерпілого і дитини на участь у процедурі, можливість відмовитись від участі у ній на будь-якому етапі;
  4. конфіденційність інформації про перебіг процедури;
  5. взаємна згода при формуванні остаточного рішення у межах вирішення кримінально-правового конфлікту.

Також Сергій Фролов зазначив, що місцеві центри з надання БВПД 1 липня 2020 року відзначають 5- річчя з початку їх роботи. Українська система надання безоплатної правової допомоги – найбільша в Європі та один із найуспішніших соціальних проектів Міністерства юстиції України, Уряду та міжнародних партнерів.

Разом з тим, система безоплатної правової допомоги продовжує розвиватися, прагнучи якнайкраще відповідати сучасним викликам.