назад

Засуджені Катеринівської та Полицької виправних колоній отримали безоплатну правову допомогу та дізналися про свої права

Який порядок розірвання шлюбу? Як отримати безоплатного адвоката для представлення інтересів на дисциплінарній комісії? Як обчислюються процесуальні строки при призначенні та розгляді справ в суді? Який порядок умовно-дострокового звільнення? Який порядок встановлення факту народження? Який порядок набуття громадянства України?

Відповіді на усі ці та інші актуальні питання отримали засуджені Державної установи «Катеринівська виправна колонія (№46)» від головного спеціаліста відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Юлії Болкуневич.

З метою  забезпечення доступу засуджених до правової інформації та реалізації права на безоплатну правову допомогу, фахівці Сарненського МЦ забезпечили роботу консультаційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на базі вищезгаданої установи виконання покарань.

До того ж, для осіб, які відбувають покарання у Державній установі «Катеринівська виправна колонія (№46)» проведено правопросвітницьку лекцію на тему: “Права та обов’язки ув’язнених та засуджених осіб” .

Під час семінару із працівниками Державної установи «Катеринівська виправна колонія (№46)» фахівець  Сарненського МЦ Ігор Мельник нагадав про розмежування компетенції регіонального та місцевого центру щодо розгляду звернень засуджених, а саме забезпечення надання повного пакету документів, передбаченого законодавством, необхідного для отримання БВПД.

Також, заплановано подальші спільні правопросвітницькі заходи працівників ДУ «Катеринівська виправна колонія (№46)» та фахівців системи БПД, які і надалі сприятимуть удосконаленню співпраці у сфері надання безоплатної правової допомоги особам, які відбувають покарання.

В свою чергу, начальник Володимирецького бюро правової допомоги Лариса Оштук забезпечила роботу консультаційного пункту в онлайн режимі для засуджених Державної установи “Полицька виправна колонія (76)”. Також проінформувала засуджених про їх права.

Нагадаємо, що співпраця з місцями несвободи відбувається  на виконання Меморандуму про співпрацю, який підписано між Координаційним центром з надання правової допомоги, Адміністрацією Державної кримінально-виконавчої служби України та Державною установою «Центр пробації».