назад

Засудженим особам, які перебувають у ДУ «Новгород-Сіверська УВК №31» надавалась правова допомога

 

25 листопада особам, які перебувають у дільниці СІЗО Державної установи «Новгород-Сіверська установа виконання покарань №31» надавалась правова допомога. Консультування відбувалось у онлайн форматі з використанням платформи ZOOM.

Надавали правову допомогу засудженим та особам, яким було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області, адвокат Олеся Пирковська та начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Регіонального центру Анатолій Леоненко .

Завдяки проведенню подібних заходів забезпечується належний доступ затриманих та засуджених осіб до конституційного права на захист та правову допомогу. Учасників заходу було поінформовано про порядок   звернення за безоплатною правовою допомогою, роз’яснено,  в яких випадках може бути здійснено заміну адвоката, та який порядок такої заміни.

За правовою допомогою звернулось шестеро осіб, яким було надання вичерпні правові консультації та з’ясовано проблемні питання, які виникають під час надання їм захисту адвокатами, які працюють за дорученнями Регіонального центру.

Питання, які цікавили учасників заходу стосувались:

порядку перегляду справ за нововиявленими обставинами:

–  порядку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування;

підтвердження повноважень прокурора, який підтримує державне обвинувачення в суді;

оскарження дій правоохоронних органів під час затримання та проведення процесуальних дій;

– участі адвоката в кримінальних провадженнях щодо особливо тяжких злочинів та можливості заміни адвоката.