назад

Завершальний етап ХІІ конкурсу з відбору адвокатів на Тернопільщині

На виконання наказу Міністерства юстиції України від 01.06.2020 року №1818/5 «Про відновлення проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» на Тернопільщині відбувся завершальний етап конкурсу. Проводили індивідуальні співбесіди з бажаючими співпрацювати з центрами БВПД представники органів адвокатського самоврядування, судів, наукового середовища, громадськості та центрів правової допомоги.

Сьогодні співбесіди пройшли понад 20 адвокатів: їх оцінювали за критеріями мотивації до надання безоплатної правової допомоги, комунікабельності, емоційної врівноваженості, вміння представити приклади надання правової допомоги.

До складу комісії увійшли найавторитетніші фахівці у сфері права регіону: Любомир Базан – суддя Тернопільського міськрайонного суду, Людмила Гетьман – заступник начальника Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Богдан Гірський – голова Тернопільського Апеляційного суду, Юрій Гордєєв – директор Тернопільського місцевого центру з надання БВПД, Василь Притула – в. о. голови Кваліфікаційно-Дисциплінарної Комісії адвокатури Тернопільської області, Валентина Слома – заступник декана юридичного факультету Тернопільського Національного Економічного Університету, Юрій Франків – адвокат, співзасновник Тернопільської правозахисної групи. Голова комісії – Ірина Хондогій – директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській області, секретар комісії – Зоряна Смеречинська – заступник начальника відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів.

Більшість адвокатів, які допущені до ІІ етапу конкурсу, підтвердили високий рівень своїх професійних вмінь та вичерпно відповіли на запитання членів комісії.

– говорить член комісії, голова Апеляційного суду області Богдан Гірський.

До 23 червня має бути підписаний протокол про результати конкурсу. До 25 червня – направлений до Координаційного центру з надання правової допомоги. Дані про відібраних за результатами конкурсу адвокатів до 2 липня будуть внесені у Реєстр адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. Результати конкурсу будуть оприлюднені до 3 липня 2020 року.

Ми проводили конкурс в умовах карантинних обмежень, хоч і послаблених. Особливу уваги приділяли масковому режиму та дотриманню соціальної дистанції, адже безпека і здоров’я – перш за все.

– додає директор Регіонального центру Ірина Хондогій.