назад

Земельні суперечки: куди звертатися?

Сусід почав встановлювати паркан на вашій земельній ділянці? Суміжні земельні ділянки під городництво не були огороджені, а тепер їх межі розмито? Ситуації, які знайомі багатьом, однак не всі знають, що в таких випадках потрібно робити. Фахівці Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги дають роз’яснення з цих та інших земельних питань під час роботи виїзних консультаційних пунктів.

Щоб вирішити такі питання, громадянам потрібно звертатися до органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади з питань земельних ресурсів/землевпорядних організацій або ж до суду.

До органів місцевого самоврядування необхідно звертатися із письмовою заявою про виникнення спору щодо встановлення меж земельної ділянки та щодо здійснення переобміру земельних ділянок. Орган місцевого самоврядування, розглянувши звернення, здійснить перевірку та складе відповідний акт. За результатами перевірки приймуть рішення, в якому буде вказано, хто порушив межі.

Здійснити відновлення меж земельних ділянок можна, залучивши землевпорядну організацію, яка має у штаті сертифікованих інженерів-землевпорядників. Землевпорядник на місці проведе обмір земельної ділянки від однієї фактичної межі до іншої та здійснить відновлення меж земельної ділянки на місцевості. Це дасть змогу побачити, хто саме порушив межі.

Ще одним вирішенням таких спорів є звернення до суду з позовом про усунення перешкод у користуванні (володінні) земельною ділянкою. Суд призначить експертизу, яка і встановить факт порушення меж.