назад

Жителям Краснопільської об’єднаної територіальної громади розповіли про головні питання земельної реформи

Земельні питання є актуальними в будь-який час, а земельні спори виникають постійно й потребують грамотного підходу та втручання ззовні. Коли людина не в змозі самотужки вирішити питання, вона потребує допомоги фахівців. До того ж частими є випадки, коли вирішення проблеми можливе тільки в судовому порядку. Тому юристи Сумського місцевого центру з надання БВПД відвідують обєднані територіальні громади, для жителів яких земельні питання є чи не найголовнішими.

Аналізуючи ситуацію, що склалася в сільських місцевостях, постає чимало запитань: як оформити право приватної власності на земельну ділянку, чи можна розірвати договір оренди земельної ділянки в односторонньому порядку, як оформити спадщину на земельну ділянку, що робити для відновлення втрачених документів на землю, як отримати земельну ділянку тощо.

Юристи Сумського місцевого центру здійснили ряд консультаційних зустрічей, аби допомогти вирішити поточні питання власників земельних ділянок, розповісти жителям про основні акценти земельної реформи. Характер питань, з якими зверталися жителі сіл, стосувався випадків укладення договорів оренди, внесення змін до договору оренди та його розірвання, особливостей створення сімейного фермерського господарства, оформлення батьківської спадщини, визначення меж в натурі.

Зокрема, для жителів та представників органів місцевого самоврядування сіл Грабовське, Рясне юристи провели правопросвітницькі заходи з теми «Оформлення права власності на земельну ділянку». Фахівчиня Центру Юлія Іваненко покроково розповіла, як оформити земельну ділянку за новими правилами реєстрації, куди звертатися, якщо маєш державний акт на землю старого зразка, і що потрібно робити власнику для засвідчення права власності.

Починаючи з 2016 року, в Україні змінені правила реєстрації права власності на землю. Раніше на земельну ділянку видавалися свідоцтво про реєстрацію або державний акт на землю. Зараз для підтвердження володіння ділянкою достатньо виписки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно”, – зазначила юристка.

Укладення та розірвання договору оренди земельного паю – є тими питаннями, з якими доволі часто виникають спірні ситуації, та як показує практика, не на користь орендодавця. Тому актуальною темою для зустрічі з мешканцям сіл Тур’я та Угроїди стала тема “Оформлення договору оренди земельного паю”. На що слід звернути увагу, підписуючи договір оренди землі, щоб в майбутньому уникнути проблемних питань, та які наслідки тягне за собою невиконання умов договору, розповів начальник Краснопільського бюро правової допомоги Сергій Куцеренко.

Правові консультації проходили в межах Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство».