назад

Жителям Шосткинського району – про особливості земельної реформи

У межах програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» тривають виїзні прийоми до віддалених сіл Шосткинського району. Так, робоча група у складі фахівців Шосткинського місцевого центру з надання БВПД Світлани Мязіної, Катерини Мірошниченко, Юлії Зацаринної виїхала до с. Клишки, де провела для жителів населеного пункту комплекс правопросвітницьких заходів.

З метою підвищення рівня правової обізнаності сільського населення у сфері земельних відносин працівники центру для жителів с. Клишки провели правопросвітницький захід «Земельна реформа: як діятиме відтепер ринок землі».

Юристи центру повідомили, що відповідно до законодавства, запровадження ринку землі в Україні передбачається у два етапи. На першому скасовується дія мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення для громадян України (з 1 липня 2021 р.), другий етап починається з 1 січня 2024 року, коли право на купівлю землі отримають юридичні особи.

«З переходом на другий етап буде змінено не тільки суб’єктів-учасників ринку землі, а й граничний розмір концентрації землі в «одних руках». Так, площа землі, що придбана однією особою з 1 липня 2021 року до 1 січня 2024 року не може становити більше 100 га, а з 2024 року – не більше 10 тис. га», – акцентувала увагу Катерина Мірошниченко.

Місцеві жителі ставили запитання, які стосувались порядку продажу земельної ділянки після відкриття ринку землі, оформлення документів на землю. На всі запитання юристи надали вичерпні відповіді.

Після цього фахівчиня центру Юлія Зацаринна провела тренінг для представників органів місцевого самоврядування сільської ради на тему «Укладення та внесення змін до договору оренди земельної ділянки».

А юристка центру Світлана Мязіна надала правові консультації громадянам з питань приватизації земель ділянок, порядку отримання земельної ділянки для ведення особистого господарства, спадкування земельної ділянки, відкриття ринку землі.