назад

Жителям сіл Пакуль та Ведильці надавалась правова допомога

24 вересня, за сприяння Михайло-Коцюбинської об’єднаної територіальної громади, директором Чернігівського місцевого центру з надання БВПД Володимиром Бобруйком, заступником начальника відділу комунікації та правопросвітництва Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Дмитром Савуляком спільно з начальником відділу земельних відносин, комунальної власності, ЖКГ, транспорту та благоустрою Михайло-Коцюбинської селищної ради Ігорем Бреєм було здійснено виїзд до сіл, які є частиною громади –  Пакуль та Ведильці.  Для мешканців сіл було проведено правопросвітницькі заходи, по завершенню яких надавались правові консультації.

Під час заходів присутніх було поінформовано про права та обов’язки власників земельних ділянок та землекористувачів. Окремо було приділено увагу виправленню помилок при внесенні відомостей про земельну ділянку до  кадастрової карти та причинам зменшення площі земельних часток, паїв при розробці технічної документації та подальшій реєстрації земельної ділянки. Учасники заходів дізнались, що у випадку, якщо при внесенні відомостей до державного земельного кадастру та подальшому відображенні їх на кадастровій карті, припустились помилки та допустили накладання однієї земельної ділянки на іншу, або у разі позначення земельної ділянки у місці, відмінному від реального місця розташування, потрібно замовити проект землеустрою з відновлення та встановлення меж та наново внести відомості до державного земельного кадастру.

Щодо можливого зменшення площ земельних часток, паїв то варто розуміти, що площа вказана у сертифікаті визначена в умовних гектарах, тобто, якщо було колективне господарство, яке мало площу 100 га при чисельності в 100 працівників то кожен, відповідно, отримав паї розміром 1 га. Але, при обрахунку площі не враховувались польові шляхи, полезахисні смуги, водні об’єкти, ділянки з історико-культурними обмеженнями, які не можуть бути передані у власність. Відповідно з 100 га лишається 90 га, які можуть бути розподілені між колишніми власниками, що і є причиною можливого зменшення розміру паю.

Після проведених заходів було здійснено прийом місцевого населення. За отриманням правової допомоги звернулось тринадцять осіб, яким було надано п’ятнадцять вичерпних консультацій у сфері сімейного, земельного, пенсійного, житлового, спадкового, адміністративного права та соціального забезпечення.

Також відбулися зустрічі з старостами Ведильцівського та Пакульського старостинських округів Лілією Любинською і Вікторією Дацюк.