назад

Зі студентами з ТОТ про права та соціальні гарантії

Кількість студентів з тимчасово окупованих територій (далі – ТОТ) щорічно збільшується, не зважаючи на всі перепони та складнощі,  з якими вони  стикаються під час вступної компанії.  За даними аналітичного центру CEDOS, найчастіше абітурієнти обирають для вступу навчальні заклади у східних регіонах України.

Після переміщення, молоді важко інтегруватися та адаптуватися на новому місці. Для  інформування внутрішньо переміщеної молоді про їх права, соціальні послуги та пільги, якими вони можуть скористатись, відбулась онлайн зустріч зі студентами, які перемістились до Маріуполя для здобуття професії. Юристи центру безоплатної правової допомоги спільно з Департаментом соціального захисту розповіли про порядок оформлення довідки ВПО; порядок призначення адресної грошової допомоги; порядок призначення соціальної стипендії; порядок оформлення субсидії тощо.

Зустріч була жвавою. Учасники ставили  питання, які їх цікавили, зокрема які пільги має студент, що отримав статус дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій, чи має право студент, який орендує житло на субсидію, чи має право курсант, який знаходиться на повному державному утриманні отримувати соціальну стипендію,  до якого віку вона виплачується тощо.

Дякуємо учасникам за цікавий захід, та маємо надію що такі зустрічі допоможуть студентам повноцінно інтегруватись в нових умовах.