назад

Зміни до Виборчого кодексу: що треба знати, щоб реалізувати право на вільне волевиявлення під час виборів

Щоб запезпечити право громадян на вільне волевиявлення, важливо пояснити їм основні норми виборчого законодавства. Попри те що Виборчий кодекс України набув чинності в січні цього року, законодавець вносив до нього зміни ще й у липні. І можливо, що ці нововведення не останні. Допомогти виборцям зорієнтуватися в нових виборчих правилах мають на меті вебінари, які організовує ініціатива «Активна громада Хмельницького» спільно з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області.

Упродовж 12-19 серпня відбулося три вебінари на виборчу тематику: «Інформаційна гігієна виборця», «Звітування депутатів місцевих рад» та «Місцеві вибори 2020: зміни до Виборчого кодексу».

Під час першого з вебінарів фахівчиня регіонального центру Оксана Банкова пояснила учасникам заходу, як суб’єкти виборчого процесу порушують законодавство, розміщуючи немарковану рекламу у засобах масової інформації, а також вказала на основні ознаки джинси та «чорного піару» у медіа.

«Важливо розрізняти матеріали передвиборчої агітації та власне журналістські публікації, щоб не потрапити на гачок недобросовісних політиків», – зауважила Оксана Банкова.

Про основні функції та завдання місцевих депутатів розповіла юристка регіонального центру Ольга Чорна в ході вебінару «Звітування депутатів місцевих рад». А про останні новації у Виборчому кодексі детально поговорили під час вебінару «Місцеві вибори 2020: зміни до Виборчого кодексу».