назад

Зупинити цькування: нефейкова відповідальність за кібербулінг та як не стати жертвою

За пропозицією батьківського комітету та згодою класної керівниці в.о. директора Регіонального центру з надання БВПД у Хмельницькій області Ольга Чорна поспілкувалася з учнями 5 класу НВК №10 м. Хмельницького. Мета бесіди – запобігти виникненню будь-яких проявів цькування в дитячому колективі.

Під час зустрічі з п’ятикласниками 17 листопада юристка регіонального центру Ольга Чорна розповіла про форми кібербулінгу, відповідальність спостерігачів та батьків малолітнього кривдника, який виявляє агресію стосовно вчителя чи інших учнів.

Діти активно пояснювали фахівчині центру, як вони розуміють різні види цькування. Цікаво, що деякі учні думали, що відповідальності за кібербулінг не передбачено, вважали, що це фейк, аби налякати дітей. Натомість юристка на прикладах судових рішень показала, як працюють норми адміністративного законодавства для притягнення до відповідальності за кібербулінг.

Щоб навчити дітей уникати булінгу, перешкоджати його найменшим проявам, недостатньо просто розповісти про це явище, важливо на прикладах показати, як цькування може зашкодити усім його учасникам. У цьому переконана Ольга Чорна, тому під час своїх зустрічей зі школярами активно застосовує різноманітні практичні вправи.

«Після гри «Я – жертва» діти зрозуміли, як це стати жертвою цькування, що дитина, яка пережила такі страждання, вже ніколи повністю не відновлює своє первісне психологічне здоров’я, їй важко довіряти комусь у майбутньому. Гра «Як народжуються плітки» допомогла дітям усвідомити, як легко поширюється неправдива інформація, яка може дуже зашкодити людині, якої безпосередньо стосується», – пояснила юристка.

За словами Ольги Чорної, жваве обговорення актуальної теми неодмінно буде корисним усім учасникам зустрічі й допоможе школярам в майбутньому уникати цькування.