назад

Зустріч зі студентами в Кам’янці-Подільському: чому важливі громадянська свідомість та відповідальність?

Про громадянську свідомість та відповідальність, свідомих громадян, а також про наслідки безвідповідальних дій чи бездіяльності для суспільства в різних ситуаціях юристка Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ганна Петрик говорила зі студентами Кам’янець-Подільського медичного коледжу.

Під час обговорення порушували низку важливих тем – відповідальність за куріння тютюнових виробів у громадських місцях, за незаконне виготовлення й вживання наркотичних засобів, особливості реагування на надзвичайні ситуації.

«Куріння шкодить не лише здоров’ю курців, але й тих, хто їх оточує. Тому свідомий громадянин, який знає про шкідливість тютюнопаління, але має повагу до людей навколо себе, курить в спеціально відведених для цього місцях. Так він не лише проявляє дбайливе ставлення до інших людей, але й не порушує закон, адже законодавець визначає перелік місць, де забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет, кальянів», – пояснила Ганна Петрик.

Ще одна проблема, яку доцільно обговорювати з молоддю, – незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, незаконне публічне вживання наркотичних засобів та жахливі наслідки для самих себе й суспільства загалом. Як наголосила юристка, зазвичай особи, які вживають такі речовини, небезпечні для соціуму своєю поведінкою та схильні до вчинення злочинів.

Один із проявів громадянської свідомості – реагувати на надзвичайні ситуації та допомагати людям, що перебувають в критичних ситуаціях. Відповідні положення закріплені навіть в законодавстві.

«Наприклад, за ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, передбачено кримінальну відповідальність», – зауважила Ганна Петрик.

На завершення студенти створили уявний портрет свідомого громадянина. На думку молоді, це людина, яка має цінності, за якими обирає, як реагувати на зовнішні чинники, і головне – бере на себе відповідальність; вміє аналізувати ситуацію і віднаходити шляхи розв’язання складних питань, незалежно від обставин реагувати на події та інформувати відповідні служби; не відсторонюється від проблем інших, розуміючи, що від її дій може залежати чиєсь життя.