назад

Юрист допоміг визнати особу такою, що втратила право на користування житлом

У березні 2021 року до Хустського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася гр. Б.М. від свого імені та як опікун недієздатної особи (сина) звернулася від імені Б.В., щодо визнання Б.Т. такою, що втратила право користування жилим приміщенням, на підставі того, що вони є співвласниками даного житлового будинку співвласників житлового будинку.

В результаті звернення вищезазначених громадян, працівником місцевого центру надано належну безоплатну первинну та вторинну правову допомогу, внаслідок чого було підготовлено та подано до Хустського районного суду відповідну позовну заяву щодо визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням.

Водночас, при підготовці позовної заяви юрист місцевого центру керувався вимогами ст. 317, 319, 321, 391, 405 Цивільного кодексу України, з них, зокрема, згідно ст. 391 Цивільного кодексу України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном. Разом з цим, відповідно до ч.2 ст.405 Цивільного кодексу України, особа втрачає право на користування житлом, у разі його відсутності без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено договором або законом.

Внаслідок проведення представником місцевого Центру належного захисту прав та інтересів клієнтів, Хустським районним судом , судом було задоволено позовні вимоги Клієнтів у повному обсязі, внаслідок чого рішення Хустського районного суду набрало законної сили 03.09.2021 року.

Посилання на справу в реєстрі – https://reyestr.court.gov.ua/Review/100098586;