назад

Визначення права власності на земельну ділянку

До Погребищенського бюро правової допомоги  Козятинського МЦ з надання БВПД звернулась громадянка  Н., яку   відповідно до наданих документів було віднесено до категорії осіб, які мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги (уточнення: внутрішньо-переміщена особа)  для допомоги   у вирішенні справи про визначення права власності на ½ частки земельної ділянки в порядку спадкування за законом.

Юристом Погребищенського бюро  Валентиною Гавриш було з’ясовано, що після смерті матері клієнтки відкрилась спадщина, що являє собою  земельну ділянку, яка розташована на території Мончинецької сільської ради .

Оскільки один із співвласників вищезазначеного нерухомого майна помер, внаслідок її смерті відкрилася спадщина на майно, предмети домашнього вжитку, в тому числі на земельну ділянку, що розташована на території Мончинецької сільської ради Погребищенського району Вінницької області, площею 2,9828 га, виданий Погребищенською районною державною адміністрацією Вінницької області 15 травня 2003 року.

Згідно свідоцтва про право на спадщину за заповітом виданим державним нотаріусом Погребищенської державної нотаріальної контори в 1/2 частці належала померлій, а саме її матері та сестрі матері .

Після смерті матері нею було подано заяву до приватного нотаріуса Макіївського міського нотаріального округу, де було отримало свідоцтво про право на спадщину за законом. Спадщина, на яку видано свідоцтво складалося з грошового внеску.

З моменту відкриття спадщини і по даний час вона не могла отримати у нотаріуса свідоцтво про право власності на спадщину за законом на земельну ділянку, у зв`язку з тим, що документи нотаріального діловодства та архіву даного приватного нотаріуса, напрацьовані до листопада 2014 року, до Донецького обласного державного нотаріального архіву не передавалися та не були вивезені у зв`язку із загрозою життю нотаріуса.

Дані обставини перешкоджали  її здійснити своє право на спадщину за законом.

Працівником Погребищенського  бюро  Валентиною Гавриш  справа клієнтки була детально вивчена із застосуванням норм ЦПК України, ЦК України,  Земельного кодексу України та останніх практик Верховного суду України. Узгодивши правову позицію з клієнткою, було вирішено звертатись до суду з позовною заявою про визначення права власності на ½ частки земельної ділянки в порядку спадкування за законом.

Отже в судовому засіданні беззаперечно доведено, що після смерті матері, яка померла відкрилась спадщина у виді 1/2 частки земельної ділянки, що розташована на території Мончинецької сільської ради Погребищенського району Вінницької області, яка належала їй на підставі Свідоцтва про право на спадщину за заповітом, виданого державним нотаріусом Погребщенської державної нотаріальної контори від 24.11.2012р, тому позовні вимоги задоволені в повному обсязі.