назад

Скасування рішення МСЕК щодо невизнання громадянина інвалідом 3-групи

Адвокат Дмитро МатіяшДо Хмільницького бюро правової допомоги Козятинського МЦ з надання БВПД звернувся громадянин К. за правовою допомогою щодо складення апеляційної скарги на рішення Вінницького окружного адміністративного суду. Оскільки  пан Костянтин є внутрішньо-переміщеною особою,відповідно до ст. 14 ЗУ “Про безоплатну правову допомогу”та має право на безоплатну вторинну правову допомогу. Справу доручили вести адвокату Дмитру Юрійовичу Матяшу.

Громадянин К. звернувся до суду з позовом до Вінницької обласної медико-соціальної експертної комісії № 2 Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи, в якому просив:

– скасувати рішення Вінницької обласної медико-соціальної експертної комісії № 2 Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи від 17.12.2018 року щодо невизнання громадянин К. інвалідом ІІІ групи;

– зобов`язати Вінницьку обласну медико-соціальну експертну комісію № 2 Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи винести рішення про надання статусу інваліда ІІІ групи безстроково.

Підставою звернення до суду з даним позовом слугувала неправомірна, на переконання громадянин К. відмова відповідача у встановленні йому ІІІ групи інвалідності безстроково. Як зазначено скаржником, на протязі 2015-2017 років стан його здоров’я не покращився та залишався без позитивної динаміки.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 14 лютого 2020 року у задоволенні позовних вимог відмовлено у повному обсязі (переглянути за посиланням).

Не погодившись із прийнятим рішенням, адвокат Дмитро Матіяш, узгодивши правову позицію з громадянином К. подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати рішення Вінницького окружного адміністративного суду  та ухвалити нову постанову про задоволення позову. В апеляційній скарзі апелянт посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне з’ясування всіх обставин справи, що призвело до неправильного її вирішення.

В обгрунтуванні вимог апеляційної скарги громадянина К, адвокат зазначив, що за безміних умов існування, як особи, життєдіяльність якої обмежено, а стан здоров’я не покращився та залишається без динаміки на протязі п`яти років (що було підставою для визнання його інвалідом ІІІ групи), оскаржуване рішення обласної МСЕК №2 від 17.12.2018 року фактично нівельоване повторним рішенням МСЕК від 15.04.2019 року, яким йому знову встановлено ІІІ групу інвалідності, а тому за таких умов слід визнати попереднє оскаржуване рішення МСЕК №2 від 17.12.2018 року незаконним.

В судовому засіданні позивач та представник позивача адвокат Дмитро Матяш підтримали доводи апеляційної скарги та просили скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове про задоволення позову. За результатами розгляду  апеляційну скаргу громадянина К. задоволено частково.

Суд постановив-рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 14 лютого 2020 року у справі за адміністративним позовом громадянина К. до Вінницької обласної медико-соціальної експертної комісії № 2 Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи про скасування рішення та зобов’язання вчинити дії, скасувати в частині відмови у задоволенні позову- про скасування рішення Вінницької обласної медико-соціальної експертної комісії № 2 Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи від 17.12.2018 року щодо невизнання громадянина К інвалідом ІІІ групи. У цій частині прийняти нову постанову про задоволення позовних вимог.

Скасувати рішення Вінницької обласної медико-соціальної експертної комісії № 2 Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи від 17.12.2018 року щодо невизнання громадянина К інвалідом ІІІ групи. У решті рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 14 лютого 2020 року залишити без змін.

Справа №120/4010/19-а за посиланням