назад

Адвокат домігся виправдувального вироку для клієнта

Згідно Закону України «Про безоплатну правову допомогу» особи, що є обвинуваченими у кримінальному провадженні, мають право на захист адвоката, робота якого оплачується державним коштом. Саме професійні  дії  юриста, коли захиснику вдається довести невинуватість свого клієнта,  можуть врятувати людину від кримінального покарання. Прикладом того, як працює система БПД в дії і змінює життя людей – є  наша наступна історія.

Пана Дмитра (ім’я змінено) звинуватили   в умисному нанесенні  легкого  тілесного ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я або незначну втрату працездатності.

Якби вину чоловіка було доведено , йому загрожувало б обмеження волі строком до двох років, або  штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або виправні роботи на строк до одного року, або арешт на строк до шести місяців.

А опинився пан Дмитро на лаві підсудних через родинні чвари. Тривалі неприязні стосунки з тестем, призвели, зрештою, до того, що останній звинуватив свого зятя в побитті.

Потерпілий стверджував, що під час чергового конфлікту Дмитро вдарив його  кулаком спочатку в обличчя а потім і в грудну клітку. Тим самим, потерпілий отримав гематоми і рани  на обличчі та крововилив на поверхні грудної клітки.

Вивчаючи матеріали справи, адвокат Олександр Прядун звернув увагу, що обвинувачення ґрунтується, в тому числі, і на показах свідків, проте жоден з них безпосередньо не бачив як обвинувачений бив свого тестя. Свідки вказували на те, що бачили потерпілого лише до інциденту та вже потім, коли чоловік мав характерні ушкодження.

Як стверджував потерпілий, зять  побив його в будинку за місцем проживання. Від удару в обличчя в нього утворилось розсічення і текла кров. Захисник наголосив, що у матеріалах справи відсутній протокол огляду на підтвердження того, що у будинку виявлені сліди крові. Таким чином, не можливо достеменно визначити місце нанесення легких тілесних ушкоджень.

Також адвокат апелював і до того, що  сам потерпілий притягався до адміністративної відповідальності за вчинення насильства в сім’ї та за завідомо неправдивий виклик спецслужб.

Таким чином, у суду виник сумнів щодо правдивості показань потерпілого. Зрештою, вивчивши усі докази, суд дійшов до висновку, що обвинуваченням не було надано належних доказів, які б свідчили про вину обвинуваченого в скоєнні вказаного кримінального правопорушення.

Відтак, суд ухвалив визнати невинуватим пана Дмитра у пред’явленому йому обвинуваченні та виправдати його за недоведеністю вчинення зазначеного кримінального правопорушення.

Такий приклад успішного захисту демонструє стабільно високий рівень фахової підготовки адвокатів, що співпрацюють з системою БПД Рівненщини, кількість яких на даний час складає понад 120.

Разом з тим, нині розпочався традиційний щорічний конкурс з відбору адвокатів, які залучатимуться для надання безоплатної вторинної правової допомоги. За результатами відбору контракти Центри БВПД укладають лише з тими адвокатами, що відповідають встановленим критеріям,  починаючи від стажу роботи і закінчуючи емоційною врівноваженістю.

Звісно, за  ефективну співпрацю з системою безоплатної правової допомоги, кращі з кращих отримують заохочення у виді подяк, почесних грамот та інших відзнак. Так, нещодавно, під час урочистостей, що пройшли у стінах Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області, почесною грамотою був нагороджений адвокат, що співпрацює з системою БПД, Олександр Прядун.
Відзначено його було не лише за вагомий внесок в розбудову системи надання безоплатної вторинної допомоги на Рівненщині але й за високий професіоналізм, черговим підтвердженням якого і стала наведена вище справа.