назад

Адвокат допоміг учаснику бойових дій отримати грошову компенсацію за невикористану додаткову відпустку

Завтра наша держава відзначатиме День Захисників і Захисниць України. В умовах війни цей день дуже важливий для суспільства і для самих захисників. День Захисників і Захисниць України особливим чином символізує повагу та шану всім тим, хто боронив чи боронить нашу державу в умовах агресії Російської Федерації на Сході. Так, учасники бойових дій є категорією осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

І нещодавно Олександр Луценко – адвокат, який співпрацює з Гайсинським місцевим центром з надання БВПД, успішно відстояв права учасника бойових дій, які порушила військова частина.

Військовослужбовці – взагалі особлива категорія громадян, адже їх робочий графік і напрямок роботи не можна порівняти з жодним іншим фахом. Основне завдання військових – боронити територіальну цілісність держави й захищати її громадян. І дуже важливо, аби військові, особливо учасники бойових дій, відчували, що держава у потрібній ситуацій зможе захистити їх права.

До системи безоплатної правової допомоги на Вінниччині звернувся Євген. У 2018 році учасник бойових дій був звільнений у запас, оскільки закінчився строк дії його контракту з військовою частиною. Проте військова частина після звільнення не нарахувала кошти за дні невикористаної додаткової відпустки, а згідно із законом учасники бойових дій мають право на 14 днів додаткової щорічної оплачуваної відпустки.

Гайсинський місцевий центр доручив захищати інтереси Євгена адвокату Олександру Луценку. Захисник, ознайомившись з матеріалами справи, підготував позовну заяву до суду. Військова частина, яка була відповідачем по справі, заявила, що в 2017 – 2018 роках Євген перебував на військовій службі, а закон забороняє використовувати додаткові відпустки в особливий період і військова частина наполягала на тому, що якщо Євген не мав права використати відпустку, то і компенсацію за неї також отримати не може.

Проте адвокат системи безоплатної правової допомоги довів, що в згідно із законом, в порівнянні до інших учасників бойових дій, які не проходили у цей час військову службу і могли використати додаткову відпустку або отримати за неї компенсацію, право нашого клієнта було порушене, бо він має такі саме права на грошову компенсацію, як інші військовослужбовці зі статусом учасника бойових дій. Крім того, у судовій практиці вже є рішення Верховного суду з такого питання, і в ньому сказано, що “право на додаткову відпустку на час проходження військової служби призупиняється, але отримати грошову компенсацію цієї відпустки при звільнення можна”.

Ознайомитися з матеріалами справи можна тут

Якщо Ви бажаєте отримати юридичну консультацію з подібного або іншого питання, запрошуємо звернутися до центрів і бюро системи безоплатної правової допомоги. 

Нагадаємо також, що Гайсинський місцевий центр з надання БВПД знаходиться за адресою: м. Гайсин, вул. Івана Франка, 28.