назад

Адвокат допоміг жінці зняти з реєстрації особу, яка не проживає в його будинку

У березні 2021 року до Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася громадянка із питанням про виселення з її будинку особи, яка там зареєстрована, але фактично не проживає.

Жінка розповідає, що має бажання отримати субсидію, так як вона є пенсіонеркою. На жаль, жінка позбавлена такої можливості, адже в її будинку, окрім неї зареєстрована ще і її невістка, яка вже тривалий час не проживає у будинку, але зареєстрована там.

Ужгородським місцевим центром з надання БВПД було призначено адвоката Ільницького Сергія для представництва інтересів клієнта у справі про визнання особи такою, що втратила право користуватися житловим приміщенням.

Адвокат зустрівся з клієнтом, ознайомився із матеріалами справи, підготував та подав позов до Перечинського районного суду з вимогою визнати особу такою що втратила право користуванням житловим приміщенням в будинку.

Відповідно до ч.2 ст. 405 ЦК України, член сім`ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім`ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється, зокрема, на підставі заяви особи або її представника, що подається до органу реєстрації чи судового  рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення  права  власності  на  житлове  приміщення  або  права користування житловим  приміщенням, Таким чином, рішення суду про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, після набуття ним законної сили, є підставою для скасування реєстрації відповідача в будинку позивача.

Суд, дослідивши докази, що містяться у матеріалах справи, оцінивши їх в сукупності, вважає, що реєстрація відповідача у будинку позивача створює для позивачки перешкоди у вільному користуванні майном.

22 липня 2021 року суд задовольнив позовні вимоги у повному обсязі. Ухвалив позовну заяву про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням – задовольнити в повному обсязі. Визнати невістку позивачки, такою що втратила право користуванням житловим приміщенням, а саме будинком.

https://reyestr.court.gov.ua/Review/98689127