назад

Адвокат допомогла клієнтці оспорити батьківство колишнього чоловіка

Адвокат Вікторія Коваленко допомогла клієнтці Голопристанського місцевого центру з надання БВПД у справі щодо визнання походження дитини та оспорювання батьківства.

До Голопристанського місцевого центру з надання БВПД звернулася гр. Т., яка потребувала вторинної правової допомоги, а саме: складання позовної заяви та представництва інтересів в суді.

Суть питання полягала в наступному: з 2014 року гр. Т. перебувала у шлюбі з гр. В., у березні 2019 року рішенням суду шлюб було розірвано, проте спільне життя припинилося ще у квітні 2017 року.

З травня 2017 року гр. Т. почала проживати з гр. С., від якого в липні 2018 року народила дитину. Оскільки на той час клієнтка центру перебувала в зареєстрованому шлюбі з гр. В., то в актовому записі про народження дитини останній записаний батьком.

Згідно з ч. 2 ст. 125 Сімейного кодексу України, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається за рішенням суду.

Для надання безоплатної вторинної правової допомоги гр. Т., Голопристанський місцевий центр з надання БВПД призначив адвоката Вікторію Коваленко (доручення 115-2019 від 22.05.2019 року).

Вивчивши матеріали справи, адвокат звернулася до суду із позовною заявою про визначення походження дитини та оспорювання батьківства.

Згідно зі ст. 121 СК України права та обов’язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому статтями 122 та 125 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 122 СК України дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документу закладу охорони здоров’я про народження дружиною дитини.

Згідно зі ст. 138 СК України жінка, яка народила дитину у шлюбі, має право оспорити батьківство свого чоловіка, пред’явивши позов про виключення запису про нього як батька дитини з актового запису про народження дитини. Вимога матері про виключення запису про її чоловіка як батька дитини з актового запису про народження дитини може бути задоволена лише у разі подання іншою особою заяви про своє батьківство.

Гр. С. своєю заявою підтвердив наявність кровного споріднення з дитиною. Відповідно до ст. 12 ЦПК України та згідно з ч.ч. 1,5 та 6 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Рішенням Голопристанського районного суду Херсонської області від 01 листопада 2019 року позов гр. Т. задоволено повністю.

Ознайомитись із рішенням можна за посиланням.