назад

Адвокат допомогла колишньому подружжю вирішити питання поділу майна

 

У березні 2020 року до Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася громадянка, яка потребувала представництва у суді у справі про поділ майна з колишнім чоловіком.

Ужгородським місцевим центром з надання БВПД було видано доручення адвокату Пачуті Оксані від 27.03.2020 на представництво інтересів громадянки у справі, щодо поділу майна подружжя, шляхом визнання права власності на частку у майні, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя (справа 308/10760/19).

Адвокат зустрілася з клієнткою, ознайомилася із матеріалами справи та підготувала відповідь на відзив до Ужгородського міськрайонного суду. Юристка зазначила, що просить суд, провести поділ майна, шляхом визнання права власності на 1/2 частку у майні, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя.

За приписами ст. 60 СК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Частиною другою ст. 372 ЦК України визначено, що у разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом. За рішенням суду частка співвласника може бути збільшена або зменшена з урахуванням обставин, які мають істотне значення.

11 вересня 2020 року Ужгородський міськрайонний суд виніс рішення, щодо часткового задоволення вимог позивачки, зокрема в частині визнання права власності на ½ частку майна.