назад

Адвокат Ігор Кушнеренко допоміг клієнту Голопристанського місцевого центру з надання БВПД у справі про адміністративне правопорушення

Три місяці тому до Каланчацького бюро правової допомоги звернулася малолітня особа на ім´я Григорій (ім’я змінено з етичних міркувань) через свого законного представника (матір) – пані Світлану – за отриманням правової допомоги, що передбачає представництво інтересів особи в суді.

Для надання безоплатної вторинної правової допомоги Голопристанський місцевий центр з надання БВПД призначив адвоката Ігоря Вікторовича Кушнеренко (доручення 23-2020 від 24.02.2020 року).

Суть справи полягала в наступному: біля загальноосвітньої школи в смт Каланчак Херсонської області пан Валерій, відносно якого складено протокол про адміністративне правопорушення (ст.173 КУпАП), здійснив хуліганські дії, а саме образливе чіпляння із застосуванням фізичної сили відносно малолітнього Григорія, 04.09.2010 року народження.

Відповідно до тверджень Григорія (які він повідомив своїй матері), пан Валерій нецензурно виражався на його адресу та декілька разів ударив його по затилку.

Постановою Каланчацького районного суду Херсонської області пана Валерія звільнено від адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП у зв’язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, обмежившись  усним зауваженням.

Не погодившись із вказаною постановою суду, адвокат, який діє в інтересах законного представника малолітньої особи, відносно якої вчинено хуліганські дії, вважає постанову суду незаконною, тож подав апеляційну скаргу до Херсонського апеляційного суду.

В обґрунтування своїх доводів адвокат вказав, що відвертими хуліганськими діями кривдника було завдано малолітньому Григорію та його малолітній сестрі, яка була очевидцем події, емоційний стрес.

Крім цього, потерпілий проживає неподалік свого кривдника і після вказаних подій боїться самостійно вийти на вулицю. До цього часу пан Валерій не вибачився за скоєне, що жодним чином не підтверджує обставин малозначності вчиненого ним діяння.

Ці обставини пан Валерій не оспорював як при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, так і при розгляді справи у суді першої інстанції.

Відповідно до ст.22 КУпАП правопорушника може бути звільнено від адміністративної відповідальності, яка передбачена санкцією відповідної норми закону, що є предметом порушення, та при цьому застосовується усне зауваження, що є підставою для закриття провадження.

Перевіривши матеріали справи, апеляційний суд встановив, що дії пана Валерія мали зухвалий характер, були спрямовані відносно малолітньої особи, тобто супроводжувались значною фізичною та психологічною перевагою над постраждалим.

Крім того, з боку кривдника не було вжито жодних дій на вибачення перед родиною потерпілого, а тому його щире розкаяння в судовому засіданні не підтверджується матеріалами справи.

Херсонський апеляційний суд задовільнив апеляційну скаргу адвоката, який діє в інтересах законного представника малолітнього Григорія, скасував постанову Каланчацького районного суду Херсонської області по справі про адміністративне правопорушення за ст.173 КУпАП, прийняв нову постанову, якою визнав пана Валерія винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, та наклав на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 119 гривень.

Ознайомитись із рішенням можна за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/88200091