назад

Адвокат Ілля Ільчук відстояв інтереси потерпілої у кримінальній справі

За правовою допомогою та у пошуку справедливості, до Ужгородського місцевого центру звернулася жінка, в житті якої сталося непоправне…

Влітку  2017 року група дітей із міста Біла Церква, Київської області, серед яких і син потерпілої, під керівництвом завуча однієї із шкіл міста та двох вчителів, стихійно приїхала на базу відпочинок «Лумшори»  в однойменному селі на Перечинщині.

Керівництво бази відпочинку бачило тут комерційну вигоду, тому  уклало угоду про повноцінне проживання дітей та вчителів на цій базі відпочинку, з триразовим харчуванням, медичним забезпеченням та, головне – забезпеченням безпечного відпочинку дітей, тобто інструктором.

Проте керівництво бази відпочинку, яка підпорядковувалася фірмі з Києва, не спішило повністю виконати умови Договору. Насамперед, дітям не було надано басейн. Замість заповненого водою басейну діти побачили його порожню чашу. Щоб врятувати ситуацію, керівництво бази відпочинку «Лумшори», запропонувало дітям і вчителям пройтися гірськими стежками та покупатися у приватному басейні, спорудженому із річкового каменю, глибиною до 170 см., у той час, як діти були зростом не більше 150 см.

Незважаючи на ризики, інструктор бази відпочинку, який спільно з вихователями привів у цей басейн дітей, потім самовільно їх покинув, хоча у його посадовій інструкції чітко прописано, що він несе персональну відповідальність за життя дітей. Вчителі, тим часом, теж неналежно виконуючи свої обов’язки, зайнялися своїми особистими справами.

На жаль, трагічний випадок не забарився. Через злочинну недбалість цих людей трагічно загинув 11 річний хлопчик, який не вмів плавати.

Особи, винні за трагічну загибель 11 річного учня  всіляко вигороджували себе і всю відповідальність перекладали на інших.

Мама трагічно загиблого учня – єдиного її сина – звернулася за правовою допомогою до   Ужгородського місцевого центру з надання БВПД.

Представляти інтереси мами загиблого, яка виступала потерпілою в кримінальному провадженні, було доручено досвідченому адвокату Ільчуку І.М., який має неабиякий досвід робити у правоохоронних органах. Завдяки правильно обраній стратегії захисту інтересів потерпілої, кропіткої та послідовної роботи, адвокату Ільчуку І.М., вдалося притягнути винну особу до кримінальної відповідальності (вирок від квітня 2018 року). Щодо інших осіб, досудове розслідування кримінального провадження досі здійснюється СУ ГУ НП в Закарпатській області.

Однак інші відповідальні особи за трагічну смерть учня залишалися непокараними. Тому Ільчук І.М. у вересні 2018 року, в інтересах мами загиблого, подав позов до Білоцерківського міськрайонного суду про стягнення з винних осіб, у тому числі київської юридичної особи, якій належить вказана база відпочинку, матеріальної та моральної шкоди, заподіяної злочином на користь мами трагічно загиблого сина.

І ось результат: 28 липня 2020 року Київським апеляційним судом залишено у силі рішення Білоцерківського міськрайонного суду від 13 лютого 2020 року, яким позовна заява мами учня задоволена майже у повному обсязі.