назад

Адвокат Ксенія Петренко допомогла клієнтові оскаржити рішення ОМС про відмову у наданні дозволу на розробку проекту із землеустрою

21.10.2019 до Центру звернувся громадянин Ш. з заявою щодо надання йому безоплатної вторинної правової допомоги, що передбачає складання адміністративного позову та здійснення представництва його інтересів у суді.

Суть справи полягала в наступному: громадянин Ш. – учасник бойових дій, учасник АТО подав вичерпний перелік документів для розгляду сесією Олешківської міської ради питання щодо надання йому дозволу на розробку проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд. Пунктом 1.11 рішення п`ятдесят першої позачергової сесії Олешківської міської ради VII скликання від 25 вересня 2019 року № 868 “Про відмову клопотань” заявникові відмовлено. Вважаючи відмову незаконною, клієнт звернувся до Центру, маючи намір оскаржити рішення сесії в судовому порядку.

Дорученням Центру №2247-Д від 22.10.2019, для надання БВПД клієнтові призначено адвоката Петренко Ксенію Олександрівну.

Адвокат в свою чергу, ознайомившись з документами по справі склала та направила до Херсонського окружного адміністративного суду позов, в якому просила вищевказане рішення сесії визнати неправомірним, скасувати та зобов’язати відповідача по справі  – Олешківську міську раду розглянути повторно питання щодо надання громадянинові Ш. дозволу на розробку проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд.

Позов аргументований вимогами чинного законодавства України, зокрема:

наведена в оскаржуваному рішенні підстава для відмови позивачу у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою не відноситься до жодної з підстав, визначених ч. 7 ст. 118 ЗК України, ст. ст. 14, 19 Конституції України, ст. ст. 40, 116, 118, 121 Земельного кодексу України, п. 14 ст. 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Справа розглядалася в порядку письмового провадження. Дослідивши надані сторонами матеріали, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

З огляду на викладене, рішенням Херсонського окружного адміністративного суду по справі №540/378/20, визнано протиправним та скасувано п. 1.11 рішення п`ятдесят першої позачергової сесії Олешківської міської ради VII скликання від 25 вересня 2019 року № 868 “Про відмову клопотань” щодо відмови громадянину Ш. у наданні дозволу на розробку проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд.

Зобов’язано Олешківську міську раду повторно розглянути клопотання громадянина Ш. з зазначеного питання.

З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за наступним посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/89062668