назад

Адвокат системи БПД допоміг бабусі позбавити батьківських прав обох батьків

На жаль, батьки не завжди гідно поводяться по відношенню до дітей, зловживають своїми правами або ухиляються від виконання батьківського обов’язку. За таких обставин з’являється привід для позбавлення батьківських прав.

У випадку клієнтки Одеського місцевого центру з надання БВПД ситуація склалася доволі не просто, оскільки бабусі довелось позбавляти батьківських прав обох батьків.

Бабуся розповіла, що її донька з зятем вихованням та утриманням найменшої онуки не займаються, не приділяють належної уваги у вихованні, харчуванні, лікуванні своєї дитини, не виконують обов`язків батьків у належному обсязі, не піклуються про духовний та моральний стан дитини, систематично зловживають алкогольними напоями та залишають дитину без нагляду. Через неналежне виконання батьківських обов’язків на батьків неодноразово були складені адміністративні протоколи, однак це ніяких результатів не дало.

Наразі дівчинка проживає з бабусею, яка піклується про неї та займається її вихованням, забезпечує її харчуванням та лікуванням.

Крім того, її донька з зятем рішенням суду вже позбавленні батьківських прав стосовно інших онуків, а її призначено опікуном.

Довідково

Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини (ст. 164 ч. 1 п. 2 Сімейного кодексу України).

Адвокат Наталія Ліхунжан, яка співпрацює з центром, підготувала позовну заяву про позбавлення батьків батьківських прав та здійснювала представництво інтересів жінки в суді.

Враховуючи письмові докази, а саме довідку про місце проживання дитини; адміністративні протоколи, складені на батьків; висновок органу опіки та піклування про доцільність позбавлення батьківських прав, Суд задовольнив вимоги клієнтки, в результаті чого батьків було позбавлено батьківських прав, а бабусю призначено опікуном над малолітньою онукою.

З рішенням суду можна ознайомитися тут.