назад

Адвокат системи БПД довів невинуватість клієнта у вчиненні адміністративного правопорушення

До Херсонського місцевого центру з надання БВПД звернувся громадянин Г., який потребував безоплатної вторинної правової допомоги, а саме  представництва інтересів у суді як особи, що притягається до адміністративної відповідальності. Адвокат В’ячеслав Бойко довів невинуватість клієнта у вчиненні адміністративного правопорушення –  надання послуг таксі без реєстрації.

Ознайомившись з матеріалами, фахівці Херсонського місцевого центру з´ясували, що 06.11.2018 року державний ревізор – інспектор відділу контрольно-перевірочної роботи фізичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі стосовно громадянина Г. склав протокол про вчинення адміністративного правопорушення, а саме здійснення підприємницької діяльності з надання послуг таксі на автомобілі Chevrolet Lacetti.

Зазначений протокол був направлений до суду з метою притягнення громадянина Г. до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення.

Херсонський місцевий центр з надання БВПД на підставі доручення №1553-Д від 07.12.2018 призначив клієнтові адвоката В’ячеслава Бойка.

Здійснюючи захист клієнта в суді, адвокат просив закрити провадження у справі у зв’язку з відсутністю в діях клієнта складу адміністративного правопорушення, зокрема доказів вчинення останнім такого правопорушення, і посилався на наступні обставини та вимоги чинного законодавства.

Клієнт запевнив, що підприємницькою діяльністю не займається, а щодо  подій 06.11.2018 року, пояснив, що того дня разом з дружиною вони під´їхали до магазину, який знаходиться по вулиці, де вони проживають. На даху машини був прикріплений ліхтар без позначення логотипу будь-якої служби таксі.
Пасажирів у машині на момент оформлення протоколу не було. Рації, лічильника в машині також не було. З приводу наявності на даху машини ліхтаря пояснив, що використовує його для уникнення відповідальності за порушення ПДР України, оскільки коли трапляються випадки таких порушень, то поліцейські за наявності ліхтаря обмежуються лише зауваженнями.

Старший державний ревізор – інспектор відділу контрольно-перевірочної роботи фізичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі у судовому засіданні пояснила, що стала свідком у справі у зв’язку з тим, що брала участь у заходах по документуванню здійснення діяльності з надання послуг таксі з порушенням визначених законом вимог. Вона зазначила, що на даху автомобіля, яким керував громадянин Г., був ліхтар. У салоні автомобіля пасажирів не бачила.

Статтею 42 Господарського кодексу України визначено, що підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Отже, однією з обов’язкових ознак підприємницької діяльності є систематичність її здійснення.

Досліджені судом докази не дають можливості дійти беззаперечного висновку про те, що клієнт Херсонського місцевого центру здійснював  господарську діяльність, оскільки кількість фактів перевезення пасажирів протягом календарного року встановлена не була.

З огляду на викладене, постановою Херсонського міського суду Херсонської області від 31.01.2019 по справі №766/22384/18, провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно гр. Г. за ч. 1 ст. 164 КУпАП України закрито у зв’язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.