назад

Адвокат системи БПД Сумщини домігся виправдувального вироку для свого клієнта

За доводами органів досудового розслідування клієнт адвоката системи БПД Бориса Кривенка обвинувачувався в тому, що умисно придбав невстановлену слідством кількість психотропної речовини «амфетамін», обіг якої обмежений, для подальшого особистого вживання та збуту. В подальшому він збув іншій особі два полієтиленові пакетики, в середині кожного знаходилась порошкоподібна речовина, яка відповідно до висновку експерта є «амфетаміном».

Органами досудового розслідування дані діяння кваліфіковані за частиною 1 статті 307 КК України, а саме, незаконне придбання, перевезення, зберігання з метою збуту, а також незаконний збут психотропних речовин, і за частиною 1 статті 309 КК України як незаконне придбання, перевезення, зберігання наркотичного засобу без мети збуту.

Адвокат Борис Кривенко, узгодивши правову позицію зі своїм підзахисним, не погодився з такою кваліфікацією діяння, оскільки органами досудового розслідування не було наведено жодних належних доказів, які б підтверджували винуватість особи. Також правозахисник звернув увагу суду на те, що обвинуваченням не здобуто і не надано суду будь-яких допустимих доказів винуватості його клієнта у вчиненні поставлених йому у провину діянь у сфері збуту психотропних речовин та спростовується дослідженнями у судовому засіданні показами свідка, анкетні дані якого змінено і у наявності є провокація злочину, що є недопустимим при проведенні слідчих та розшукових дій. Зважаючи на вищенаведене, адвокат Борис Кривенко, посилаючись на статті 91, 92, 373 КПК України, статтю 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, практику ЄС у справі «Коробов проти України» під час судових дебатів прохав суд ухвалити виправдувальний вирок щодо свого підзахисного, оскільки вважає пред’явлене обвинувачення абсолютно безпідставним.

Суд, дослідивши докази по кримінальному провадженню, та взявши до уваги доводи адвоката, своїм вироком визнав особу невинуватою у пред’явленому йому обвинуваченні у вчиненні злочинів, передбачених частиною 1 статті 307 КК України та частиною 2 статті 309 КК України, через недоведеність винуватості поза розумним сумнівом.

Таким чином, завдяки наполегливості та професійності адвоката системи БПД Бориса Кривенко особу було повністю  виправдано у зв’язку з недоведеністю вчинення даного кримінального правопорушення.

Довідково: номер справи у Єдиному державному реєстрі судових рішень 592/5766/18