назад

Адвокат системи БПД Сумщини домоглася відшкодування у понад 76 тис. грн дитині, що постраждала внаслідок ДТП

До Шосткинського місцевого центру  з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась представниця неповнолітнього позивача. Клієнтка  пояснила, що її дитина визнана потерпілою у кримінальному провадженні внаслідок ДТП (ч. 2 ст. 286 КК України). У результаті даного правопорушення  дитина отримала ушкодження, які за висновком судово-медичної експертизи кваліфіковано  як середньої тяжкості. Таким чином неповнолітня потерпіла провела тривалий час у лікарні та потребує проходження відповідної реабілітації. Працівники Шосткинського місцевого центру з надання БВПД роз’яснили, що відповідно до ст.1177 ЦК України особа має право на відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої злочином.

Шосткинським місцевим центром з надання БВПД було видано доручення  для надання безоплатної вторинної правової допомоги, що передбачало складення позовної заяви про стягнення матеріальної шкоди, завданої злочином, та здійснення представництва інтересів клієнтки у суді адвокатом Ларисою Матеко.

Адвокат ознайомилася з  обставинами справи та склала обгрунтовану позовну заяву про стягнення матеріальної шкоди, завданої злочином, посилаючись на статті Закону «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», та під час судового розгляду справи прохала суд стягнути з відповідачів по справі матеріальну шкоду у розмірі 43959, 40 гривень та моральну шкоду у розмірі 50 000 грн.

Рішенням Шосткинського міськрайоннго суду  від 05 лютого 2021 року позовні вимоги позивача були задоволені частково та стягнуто загалом 76 534, 60 грн.

Таким чином, права та інтереси клієнтки системи БПД були захищені.

Довідково: номер справи у Єдиному державному реєстрі судових рішень  589\3836\20