назад

Адвокат системи БПД Сумщини домоглася виправдувального вироку для свого клієнта

Захистити права особи, довести в суді її невинуватість, зібрати потрібну доказову базу – це кропітка робота наших адвокатів. І саме виправдувальні вироки – це один із показників якісної, наполегливої праці правозахисників. У скарбничку таких успішних кейсів додалася й справа адвоката системи БПД Сумщини Анни Кубанової.

Клієнт адвоката Анни Кубанової обвинувачувався в тому, що через мережу Інтернет придбав психотропну речовину та наркотичний засіб для власного вживання (без мети збуту) й залишив при собі, тим самим почав незаконно зберігати.

Адвокат, проаналізувавши всі наявні матеріали справи та узгодивши правову позицію зі своїм підзахисним, не погодилася з такою кваліфікацією діяння. Оскільки її клієнт фактично був затриманий за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення та був вимушений надавати свої перші покази щодо сформованого обвинувачення, а також, зауважила,  під час проведення слідчих дій – огляду місця події – її підзахисному не роз’яснили його права, зокрема, право на захист та не свідчити проти себе, що є мінімальними гарантіями забезпечення права на захист. Таким чином, на думку адвоката Анни Кубанової, докази сторони обвинувачення є недопустимими і містять відомості, отримані внаслідок істотного порушення ст.208,209,213,223,236 КПК України. Окрім цього правозахисниця звернула  увагу суду на те, що стороною обвинувачення не надано доказів того, що обвинувачений мав умисел на придбання та зберігання зазначених вище речовин, сторона обвинувачення не спростувала версію обвинуваченого щодо помилки в отриманні відправлення.

Враховуючи вище наведене та посилаючись на ст. 8, 9, 22, 17,86, 62 КПК України, Рішення ЄС з прав людини «Нічипорук і Йонкало проти України», «Сальдуз проти Туреччини» та інше, під час розгляду справи та в судових дебатах, адвокат Анна Кубанова прохала суд визнати її підзахисного невинуватим та виправдати.

Суд, дослідивши докази по кримінальному провадженню, та взявши до уваги доводи адвоката, своїм вироком визнав особу невинуватою у пред’явленому обвинуваченні у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 309 КК України через недоведеність винуватості особи.

Таким чином, завдяки наполегливості та професійності адвоката системи БПД Анни Кубанової, особу було повністю  виправдано у зв’язку з недоведеністю вчинення даного кримінального правопорушення.