назад
17.11.21

Адвокат системи БПД захистив киянку від домашнього насильства

Киянка Олександра роками потерпає від домашнього насильства. Постійні образи та прямі погрози з боку чоловіка негативно впливають на здоров’я та психологічний стан жінки і доньки подружжя, яка є свідком агресії чоловіка. З часом ситуація тільки погіршується: випадки фізичного насилля стали частішими та жорстокішими, почали лунати погрози позбавити її життя.  Від погроз та образ чоловіка потерпає і родина пані Олександри.  Причина агресивної поведінки кривдника, а як наслідок і руйнації сімейних стосунків -зловживання алкогольними напоями.

Не бажаючи терпіти постійні знущання, жінка звернулася за допомогою до Лівобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Адвокат Володимир Проскурін, уважно вислухавши клієнтку та дослідивши надані докази, запропонував пані Олександрі звернутися до суду з заявою про видачу обмежувального припису, оскільки життя жінки та її малолітньої доньки перебуває в небезпеці.

На момент звернення за вторинною правовою допомогою жінка мала статус жертви домашнього насилля, що підтверджувалося документально. Перш за все, вона має відповідь Дарницького УП ГУ НП у м. Києві, що починаючи з 2014 року зафіксовано 10 викликів поліції з приводу неправомірних дій кривдника в особі чоловіка та висновок оцінки потреб сім’ї,  складений Дарницьким районним в м. Києві центом соціальних служб, що кривдник не йде шляхом вирішення проблем у сім’ї та вчиняє насильницькі дії по відношенню до дружини у присутності малолітньої дитини.

Крім того, в квітні 2021 року уповноважений підрозділ поліції виніс терміновий заборонений припис стосовно кривдника, яким заборонив в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою. Проте жодного результату – кривдник не змінив свою агресивну поведінку.

Клієнтка центру була переконана, що ситуація і в подальшому не зміниться на краще, а її погіршення може привести до тяжких наслідків для здоров’я. Саме ці обставини переконали її звернутися до суду.

Отож, враховуючи життєву необхідність якнайшвидше вирішити питання, адвокат в найкоротший термін зібрав необхідні докази для обґрунтування заявлених вимог та склав заяву про видачу судового наказу до Дарницького районного суду.

Як результат Дарницький районний суд прийняв рішення видати обмежувальний припис, яким вжити наступні заходи тимчасового обмеження прав кривдника та покладення на нього обов’язків щодо заборони перебувати кривднику в місці спільного проживання з постраждалою та її малолітньою дитиною на строк до 4 місяців, заборонити кривднику наближатися на відстань менше 100 метрів до місця проживання постраждалої та її малолітньої дитини на строк до 4 місяців, заборонити кривдникові особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу то її малолітню дитину, якщо вони за власним бажанням перебувають у місці невідомому йому на строк до 4 місяців, заборонити кривдникові вести телефонні переговори з постраждалою особою та її малолітньою донькою, або контактувати з ними через інші засоби зв’язку  особисто і через третіх осіб на строк 4 місяців.

З повним тексто рішення можна ознайомитись за посиланням https://reyestr.court.gov.ua/Review/100697013#