назад

Адвокат системи БПД Житомирщини допоміг військовослужбовцю отримати грошову компенсацію за невикористанні дні додаткової відпустки

Невиплата компенсації за невикористані дні додаткової відпустки. З цим питання до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги доволі часто звертаються військовослужбовці. Як допомагають отримати невиплачену компенсацію, читайте у нашому матеріалі.

До Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся Сташко Володимир (ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань, – прим. автора).

Чоловік розповів, що перебував на військовій службі та після звільнення з лав Збройних Сил України йому не виплатили грошову компенсацію за невикористані дні додаткової відпустки за 3 роки, також він зазначив, що звертався до військової частини з листом про виплату грошової компенсації але йому відмовили.

У Володимира прийняли звернення та видали наказ про надання безоплатної вторинної правової допомоги. У подальшому справою займався адвокат системи безоплатної правової допомоги Олег Яремчук.

Адвокат склав адміністративний позов та направив його до суду, відповідач направив відзив та не визнавав позовних вимог.

Згодом суд виніс рішення про задоволення позовних вимог та зобов’язав військову частину виплатити грошову компенсацію за три роки.

Довідково:

Учасникам бойових дій,  статус яких визначений Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, надається додаткова відпустка зі збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік (відповідно до ст. 16-2 Закону України “Про відпустки”).

У рік звільнення зазначених в абзацах першому та другому цього пункту військовослужбовців зі служби у разі невикористання ними щорічної основної або додаткової відпустки їм виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, у тому числі військовослужбовцям-жінкам, які мають дітей (абзацом третім пункту 14 статті 10¹ Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”).

З повним текстом  рішення можна ознайомитись за посиланням:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/88984189