назад

Адвокат Токаленко зобов’язала через суд нових власників житла забезпечити колишніх власників новим житлом

18 травня 2017 року до Олешківського бюро правової допомоги Херсонського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянин Г.

Суть справи полягала в наступному:

З 28 грудня 1993 року громадянин Г. працював в НПЧ № 24 УПО МВС Херсонської області. Після подання заяви їх сім`єю, до складу якої входив він, дружина та син ОСОБА_9 1994 року народження, їм була надана трикімнатна квартира №10, розташована на ІІІ поверсі пожежного депо. В 1998 році всі члени сім’ї зареєстрували місце свого проживання в даній квартирі, а донька, яка народилася у 2004 році, була зареєстрована одразу після народження.

З моменту вселення у вказане житлове приміщення вони сплачували комунальні платежі, в том числі, за централізоване опалення та плату за користуванням житлом, здійснювали ремонт жилого приміщення. Іншого житла їх сім`я немає.

11 квітня 2006 року вони надали згоду Цюрупинській міській раді Херсонської області на приватизацію об`єкту, в якому була розташована їх квартира, при умові надання рівноцінної житлової площі в межах м. Цюрупинська згідно діючого законодавства.

В 2007 році стало відомо, що рішенням ІХ сесії ХХІV скликання Цюрупинської міської ради Херсонської області № 136 від 13.12.2002 року «Про зміну цільового призначення будівлі колишньої пожежної частини ППЧ-24 на будівлю адміністративно-виробничого корпусу» було змінено статус житлових приміщень, які були надані родині громадянина Г.

18 серпня 2005 року виконавчим комітетом Цюрупинської міської ради Херсонської області на підставі рішення № 149 від 20.07.2005 року видано свідоцтво про право власності на нежитлову будівлю адміністративно-виробничого корпусу на ім`я територіальної громади в особі Цюрупинської міської ради Херсонської області.

21 квітня 2006 року територіальна громада в особі Цюрупинської міської ради Херсонської області продала нежитлову будівлю адміністративно-виробничого корпусу з будівлями і спорудами ПП «Торговий дім «Союз», що підтверджується договором купівлі-продажу від 21.04.2006 року, посвідченим приватним нотаріусом.

Згідно п. 11 цього договору покупець зобов`язувався дотримуватися вимог чинного законодавства України щодо прав мешканців нерухомого майна згідно переліку сімей №126, виданого Цюрупинським міським підприємством «Комбінат комунальних підприємств» 11 квітня 2006 року, та надати рівноцінну нову площу кожній вказаній сім`ї, в межах міста Цюрупинська.

Відповідно до ухвали Господарського суду Херсонської області від 12.03.2007 року ПП «Торговий дім «Союз» відступило права та обов`язки покупця за вказаним договором купівлі-продажу та передало у власність ТОВ «Співдружність ініціативних працездатних інвалідів» («СІПІ») вищевказану нежитлову будівлю адміністративно-виробничого корпусу з будівлями і спорудами.

ТОВ «СІПІ» гарантувало, що при укладанні наступного договору купівлі-продажу вказаної будівлі, в цей договір буде включено пункт однаковий за змістом пункту 11 договору купівлі-продажу від 21.04.2006 року, укладеного між ПП «Торговий дім «Союз» та Цюрупинською міською радою, що підтверджується листом ТОВ «СІПІ» від 02.09.2015 року на ім`я Цюрупинської міської ради.

Однак, продавши будівлю, продавець не забезпечив мешканців іншим житлом, натомість нові власники зняли їх з реєстрації місця проживання.

Не маючи іншого житла, гр. Г вимушений звернутися до суду за захистом своїх порушених прав та порушених прав членів його сім’ї.

Дорученням Херсонського місцевого центру №568-Д(О) від 23.05.2017 для надання безоплатної вторинної правової допомоги клієнтові призначено адвоката В.М. Токаленко , яка склала позовну заяву та підтримала позовні вимоги в суді.

Як наслідок, рішенням Херсонського міського суду Херсонської області від 17.07.2020р. по справі №664/2854/17 позовну заяву задоволено в повному обсязі. Зобов’язано покупців приміщення (нових власників) надати позивачеві та членам його сім’ї житлове приміщення, рівноцінне приміщенню, що розташоване в будівлі адміністративно-виробничого корпусу, яку вони займали.

З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за наступним посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/90650195