назад

Адвокат захистив право клієнтки на зароблену пенсію

Завдяки роботі адвоката, який співпрацює з Шепетівським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, суд визнав протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо незарахування до стажу клієнтки періодів роботи в районах Крайньої Півночі.

Клієнтка Славутського бюро правової допомоги, що є відділом Шепетівського місцевого центру з надання БВПД, розповіла, що в 2013 році управління Пенсійного фонду України, призначаючи їй пенсію у зв’язку з інвалідністю, не зарахувало до стажу періоди роботи в районах Крайньої Півночі. Про це жінка дізналась лише у 2018 році. Відтак, щоб виправити ситуацію, подала до органу Пенсійного фонду наявні у неї документи, які підтверджують зазначений факт.

Проте управління Пенсійного фонду України врахувало документи частково, зарахувавши лише частину стажу. Іншу частину зараховувати відмовилося, попри те, що усі спірні періоди роботи належним чином підтверджені записами трудової книжки та іншими документами.

Адвокат Олександр Андрієвський, якого призначили захищати інтереси клієнтки, підготував адміністративний позов, в якому просив суд визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України та зарахувати до стажу, що враховується при призначенні і виплаті пенсії, періоди роботи в районах Крайньої Півночі, провівши відповідний перерахунок пенсії з дати призначення пенсії, тобто з 27.05.2013 року.

Взявши до уваги наведені адвокатом аргументи та докази, Хмельницький окружний адміністративний суд повністю задовольнив позовні вимоги клієнтки. Відповідач, управління ПФУ, з таким рішенням не погодився і подав апеляційну скаргу. Однак Сьомий апеляційний адміністративний суд виніс постанову про залишення апеляційної скарги без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін. У вересні 2019 року Верховний Суд України відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.