назад

Адвокатка системи БПД допомогла клієнтці у справі щодо позбавлення батьківських прав та призначення опікуна

До Бериславського місцевого центру з надання БВПД за правовою допомогою звернулась пані Г., яка переймалася долею своєї малолітньої онуки та хотіла позбавити батьківських прав доньку, котра не займалася вихованням дитини і всіляко ухилялася від виконання своїх обов’язків.

Фахівці місцевого центру з´ясували, що дитина довгий час проживає з бабусею. Мати дитини ніде не працює, веде антисоціальний спосіб життя, спілкується з особами, схильними до вживання алкогольних напоїв, до того ж перебуває на обліку в Бериславському ВП ГУНП в Херсонській області.

Тому пані Г. бажає позбавити батьківських прав свою дочку, пані О., та встановити опіку над малолітньою онукою, оскільки пані О. свідомо не виконує своїх батьківських обов’язків, не спілкується з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального розвитку, та не піклується про фізичний і духовний стан дитини.

Для надання клієнтці безоплатної вторинної правової допомоги, що передбачає складання документів процесуального характеру та представництво інтересів особи в суді Бериславський місцевий центр з надання БВПД на підставі доручення 03-02/10 від 05.02.2019 року призначив їй адвокатку Тетяну Шиліну.

Вивчивши матеріали справи, адвокат подала до суду позовну заяву про позбавлення батьківських прав та призначення опікуна.

В обґрунтування своїх вимог адвокат зазначила, що у відповідності до роз’яснень, викладених в п. 16 Постанови Пленуму Верховного суду України від 30.03.2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення батьківських прав», ухилення батьків від виконання своїх обов’язків має місце, коли вони піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчанні, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей, не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти.

Тетяна Шиліна вірно побудувала свою правову позицію та надала належні докази, які підтверджують, що пані О. не виконує свої батьківські обов’язки у відповідності до ст. 150 Сімейного Кодексу України, а пані Г. відповідає усім визначеним законом вимогам опікуна та забезпечує онуку належними умовами для проживання, навчання, також бажає здійснювати всі дії щодо виховання та її утримання, опікатися про моральний та фізичний розвиток.

09.08.2019 року Бериславський районний суд Херсонської області позов про позбавлення батьківських прав та призначення опікуна задовільнив.
З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за посиланням.